APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Gmail pridal možnosť reagovania na e-maily prostredníctvom emoji. Pozrite sa, kde funkciu nájdete

Gmail dostal novú možnosť ako reagovať na e-maily. Google pridal možnosť reagovať na e-mailovú správu prostredníctvom emoji.

Emoji sú už dnes všade a reagovať na správu pomocou emoji reakcií už môžeme na väčšine četovacích aplikácií, napríklad Messengeri, WhatsAppe alebo Instagrame. Po novom možnosť emoji reakcií prináša aj Gmail.  

Na e-maily môžete reagovať pomocou emoji, čo prináša nové spôsoby ako na správy reagovať. Kliknutím môžete potvrdiť, že ste správu videli a namiesto písania odpovede reakciou napríklad potvrdiť plány.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Reagovanie na správu cez emoji je jednoduché. Otvorte si aplikáciu Gmail na smartfóne, otvorte si správu, na ktorú chcete reagovať a pod ňou uvidíte možnosť pridania emoji reakcie hneď vedľa možnosť „Odpovedať“, resp. „Preposlať“. Ako kliknete na ikonu Emoji, otvorí sa vám lišta s rôznymi tváričkami, no ak chcete vidieť ďalšie, stačí si potom kliknúť na ikonu plus. Podržaním prsta na ikone emoji zobrazíte koľko má e-mail reakcií.

Gmail emoji reakcie
Zdroj: Google

Ak možnosť reagovať na e-mail prostredníctvom emotikonov nemáte, uistite sa, že máte aplikáciu aktualizovanú. Ak áno a stále tieto reakcie nevidíte, problém môže ležať niekde inde. Napríklad v tom, že Google funkciu sprístupňuje postupne.

Kedy sa vám emoji reakcie nezobrazia?

Emoji reakcie sa vám nezobrazia, ak používate školský alebo pracovný účet. Rovnako sa vám nezobrazia, ak sa správa poslala skupinovo, alebo ju niekto poslal viac ako 20 príjemcom. Neukáže sa vám ani ak ste v BCC, teda ak sa nezobrazujete na zozname príjemcov, no len v kópii. 

Reagovať prostredníctvom emoji nebudete môcť ani v prípade, ak otvárate e-maily cez iného poskytovateľa, napríklad Microsoft Outlook. Ďalším obmedzením je, že správy nemôžu mať Client-side šifrovanie.  

Emoji reakcia sa vám zároveň môže zobraziť ako samostatný e-mail. V tomto prípade opäť platí, že aplikáciu treba aktualizovať. Ak emoji stále vidíte ako samostatný e-mail, pozrite sa, či nemáte vypnuté konverzačné zobrazenie. Rovnako sa vám reakcia neukáže ak nemáte Gmail účet, alebo používate školský či pracovný e-mail.  

Gmail zlepšuje aj bezpečnosť

Okrem emoji reakcií Gmail dostane aj ďalšie funkcie, tentokrát také, ktoré nám pomôžu udržiavať naše schránky v bezpečí. Prinesie niekoľko nových pravidiel pre odosielateľov hromadných správ, ktoré potlačia šírenie spamu alebo phishingových správ. Ak niekto posiela hromadné správy, neznamená to hneď, že šíri malvér. Väčšina však nemá dostatočne zabezpečené svoje systémy a ľahko sa môže stať, že sa medzi nimi hacker ukryje.  

Nová sada pravidiel nepostihne legitímnych užívateľov. Ako informuje Google, väčšina už teraz spĺňa nové zásady, bez toho aby museli niečo robiť. Tí ktorí nespĺňajú však ešte majú pár mesiacov na nápravu.  

Zaujímavosťou je, že minulý mesiac vyšli s verziou Emoji 15.1 nové emoji, napríklad krútenie a kývanie hlavou, fénix, hríb, limetka alebo rozbitá reťaz. Ak chcete vedieť ako postupne naberajú emoji väčšiu a väčšiu rolu v našom svete a ako dokonca platia aj v svete právnom, odporúčame tento článok.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close