Spravodajstvo

Toto sú nové emoji, ktoré sa majú objaviť v našich smartfónoch už čoskoro: Využijete niektorý z nich?

Tieto nové emoji už čoskoro uvidíte aj u vás. Pozrite sa, ktoré symboly sa objavia v Unicode 15.1 na prelome tohto a budúceho roka.

Našu bežnú komunikáciu medzi priateľmi a známymi častokrát dopĺňajú emoji. Tieto symboly sa stali populárnymi nielen na sociálnych sieťach, no aj v súkromnej konverzácii a nedávno dokonca nabrali právnu záväznosť, keď kanadský sudca usúdil, že zmluva podpísaná emoji palec nahor 👍 je nakoniec platná. Počet týchto symbolov, ktoré môžeme bežne v konverzáciách využívať, neustále narastá a čoskoro sa rozrastie znovu. Dôvodom je aktualizácia na štandard Emoji 15.1, ktorý by mal priniesť hneď niekoľko nových symbolov. A všetky s nami zdieľa emojipedia.org. Ak aj vy využívate tieto symboly v konverzácii a stále vám nejaký chýba, pozrite sa, aké sa už čoskoro objavia aj vo vašich zariadeniach.

Tieto emoji prídu do našich smartfónov v blízkej dobe

Zbierka symbolov, ktoré môžeme v našej konverzácii využiť, je dnes skutočne pestrá. V skutočnosti môžeme využiť takmer 3500 emoji, ktoré sú unikátne, ak však berieme do úvahy aj to, že jeden symbol sa vyskytuje aj v rôznych prevedeniach. Tento počet symbolov však už v blízkej dobe doplnia ďalšie, medzi ktorými nájdeme ako nové tváre, tak aj napríklad limetku, huby či roztrhnutú reťaz. Chýbať nebudú ani nové postavičky ktoré chodia, bežia alebo disponujú rôznymi hendikepmi.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Medzi nové emoji sa majú pridať aj bezrodové rodiny, ktoré neurčujú žiadne pohlavie. Ide o akési univerzálne symboly, ktoré môžeme využiť v akejkoľvek situácii. Postavičky s hendikepom doplnia už teraz dostupné symboly, ktoré symbolizujú hendikepované osoby. V novej sérii by sa tak mal nájsť skutočne každý, aj keď veríme, že určite nevyužijete všetky. Výber je skutočne široký a priemerný používateľ bežne využije do 10 symbolov v bežnej konverzácii.

Zatiaľ nejde o finálnu podobu

Aktuálne sa môžeme pozrieť len na predbežné podoby nových emoji. Tie sa objavia v našich smartfónoch či iných zariadeniach na prelome roku 2023 a 2024. Finálnu podobu uvidíme pravdepodobne až neskôr, keďže Emojipedia nám ukázala len niekoľko nových symbolov. Na druhú stranu však musíme poznamenať, že pridať nové emoji do zbierky môže byť pomerne komplikované, keďže výber je už skutočne pestrý.

Finálnu podobu symbolov a ich počet by sme sa mali dozvedieť až po ich schválení, ktoré prebehne v septembri. Dovtedy sa ich počet aj podoba môže ešte meniť, no tieto emoji očakávame, že uvidíme aj v našich smartfónoch. Ak sa teda tešíte na nové symboly, ktoré obohatia vašu komunikáciu, tak s týmito sa s najväčšou pravdepodobnosťou stretneme.

Využili by ste niektorý z vyššie spomenutých emoji aj vo vašej komunikácii? A chýba vám nejaký iný symbol, ktorý by ste potrebovali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close