Google pracuje na funkcii, ktorou chce „okoreniť“ komunikáciu cez aplikáciu Správy

Funkciu už dnes poznajú používatelia konkurenčných platforiem.

Aplikacia Spravy Emoji
Zdroj: Vosveteit, Wikimedia, Toppng

Google pracuje na nových možnostiach, ako budeme môcť reagovať na správy. Mnohí z nás za účelom komunikácie používajú Messenger, aplikáciu od Meta (Facebooku), ktorá umožňuje reagovať na správy pomocou emoji. Prípadne iMessage, ktorú dobre poznajú používatelia iPhone telefónov. Na obdobnej funkcii pracuje i WhatsApp, sesterská aplikácia Messengeru.

Najnovšie informácie, na ktoré poukazuje portál 9to5google.com naznačujú, že ani Google nechce zostať pozadu. Podľa publikovaných správ spoločnosť pripravuje rovnako funkciu reakcií prostredníctvom emoji na správy. Pravdepodobne tak robí z dôvodu postupnej reinkarnácie aplikácie v četovaciu platformu potom, ako spoločnosť začala implementovať nový RCS štandard správ. Ide o funkciu, ktorá umožňuje odosielanie bohatších správ na obsah. Napríklad, pomocou SMS si môžete posielať obrázky, fotografie vo vysokej kvalite a podobne, pričom k prenosu dát dochádza pomocou internetového pripojenia. Ak vy, ako aj adresát správ máte zapnutý RCS štandard, tak komunikácia pripomína skôr čet, ako klasické SMS správy. Dovoľte nám dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali téme, či funkciu máte aktívnu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V aplikácii sa objavili emoji v súvislosti s reakciami na správy

Vráťme sa však späť k téme, ktorou sú nové možností reakcií na správy. Portál dokonca informuje, že funkciu evidujú už i prví používatelia. Portál rovnako publikoval aj prvé náhľady, ako funkcia vyzerá. 9to5google ďalej dodáva, že aplikácia Správy aktuálne umožňuje len „preloženie“ reakcií zo správ, ktoré boli používateľovi odoslané z aplikácie iMessage, teda zo správcu SMS správ pre iPhone telefóny. Funkcia bola objavená v BETA verzii aplikácie Správy 10.7.

„Keď klepnete na reakciu správy, Správy Google ukážu, že bola „Preložená z iPhone“, píše 9to5google.

Reakcie na spravy v aplikacii Google Spravy
Zdroj: 9to5google.com, Jvolkman (Twitter)

Zatiaľ nie je presne známe, kedy funkcia bude komerčne dostupnou pre všetkých a ani to, ako bude presne fungovať. Zdá sa však, že Google pracuje na tom, aby okorenil komunikáciu prostredníctvom nových možností reakcií  na prijaté správy.

Uvítate túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre