Unikol možný dátum predstavovania nového Xiaomi 12 a ďalších produktov: Ktoré zariadenia uvidíme?

Model Xiaomi 12 určený pre budúci rok by mohol byt predstavený už o necelý mesiac. Spoločnosť nás láka na až štvorhodinové predstavenie.

Lei Jun predstavenie
Zdroj: Xiaomi

December už je za rohom a s ním i očakávaná prezentácia vlajkových smartfónov od spoločnosti Xiaomi. Spoločnosť si totiž plánuje ukradnúť prvenstvo vo využití špičkových čipsetov od Qualcommu i MediaTeku. A zatiaľ čo nedávno predstavený MediaTek Dimensity 9000 má využiť smartfón z radu Redmi K50, Snapdragon 898 má prísť práve vo vlajkovom Xiaomi 12, ktorý má už odhalený aj svoj predpokladaný dátum predstavenia. Predstavenie bolo odhalené prostredníctvom čínskej platformy MyDrivers a my sa už nevieme dočkať na to, kedy špičkový smartfón pre rok 2022 uvidíme aj my. Podľa naplánovaného predstavenia to však vyzerá, že tento model nepríde sám. Čo všetko teda môžeme čakať?

Xiaomi 12 príde skôr, ako sme čakali

Model Mi 11 ako vlajkový smartfón pre tento rok bol predstavený 28.12.2020. Čínsky gigant sa s predstavením smartfónu ponáhľal najmä pre ukoristenie prvenstva vo využití 5nm čipsetu Snapdragon 888 a tento rok to nebude inak. Predstavenie čipsetu Snapdragon 898 pre budúci rok sa očakáva ešte skôr a konkrétne sa rozpráva o dátume 1. decembra. Xiaomi tak bude musieť s predstavením svojej vlajky poponáhľať.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi 12 foto
Uniknutý dizajn modelu Xiaomi 12. Zdroj: Gizchina.com

Xiaomi 12 bude podľa všetkého predstavený už 16. decembra a zaujímavý je tiež i naplánovaný čas predstavovania. Únik informácií o pripravovanom predstavovaní tak poukazuje na čas 19:30 čínskeho času, u nás teda predstavenie prebehne už o 12:30 nášho času. Zaujímavé však je, že toto na toto predstavenie si spoločnosť rezervovala až 4 hodiny. A ako vám už je všetkým jasné, 4 hodiny sú na predstavenie jedného smartfónu až príliš.

Predstavených bude zrejme oveľa viac produktov

Vzhľadom k dlhšiemu predstavovaniu produktov očakávame, že Xiaomi zvládne predstaviť oveľa viac produktov, ako len jeden smartfón. Naposledy sme totiž takéto dlhšie predstavovanie mohli sledovať v marci, kedy Xiaomi predstavilo zariadenia z radu Mi 11 a taktiež dlhoočakávaný Mi MIX Fold. Toto predstavovanie taktiež trvalo takmer 4 hodiny a bolo rozdelené do dvoch dní.

Xiaomi 12 by tak mohla doplniť napríklad nadstavba MIUI 13, na ktorú všetci netrpezlivo čakáme. Ďalej sa však povráva i o predstavení kompaktného Xiaomi 12X či Xiaomi 12 Ultra a Enhanced. Nie je však známe, ktoré modely budú nakoniec určené i pre globálny trh. Toto predstavovanie, ktoré by mohlo prebehnúť už 16. decembra, by malo odhaliť smartfóny určené pre Čínu spolu s čínskou verziou nadstavby. Ich globálne ekvivalenty si však vyslúžia svoje odhalenie na našom trhu až začiatkom roku 2022.

Budete sledovať predstavovanie nových produktov od Xiaomi? A brúsite si zuby na niektorý zo zatiaľ nepredstavených smartfónov? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre