Leaker informácií upozorňuje na tieto Xiaomi zariadenia, ktoré údajne dostanú MIUI 13

Známy leaker informácií Abhishek Yadav prostredníctvom sociálnej siete Twitter zverejnil zoznam smartfónov Xiaomi, ktoré dostanú MIUI 13.

MIUI 13
Zdroj: Youtube.com (TechAvid)

Nadstavba MIUI 13 získava čoraz viac mediálnej pozornosti. Dôvodom je najmä to, že sa očakáva, že bude predstavená ešte v tomto roku. Len včera známa komunita XIAOMIUI odhalila sedem smartfónov, na ktorých Xiaomi už dnes testuje finálne zostavenia nadstavby. Malo by ísť tak o prvé zariadenia, ktoré dostanú aktualizáciu krátko potom, ako bude nadstavba oficiálne predstavená.

Najnovšie sa nám prihovára leaker informácií Abhishek Yadav, ktorý nás pravidelne „kŕmi“ informáciami zo zákulisia spoločnosti Xiaomi vrátane dcérskych značiek Redmi a Poco.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Yadav najnovšie publikoval prostredníctvom sociálnej siete Twitter zoznam smartfónov, ktoré by mali byť aktualizované na MIUI 13. Druhým dychom však treba dodať, že vo veľkej miere ide o zoznam smartfónov, ktorý kopíruje zariadenia ešte zo začiatku tohto mesiaca, ktoré sa dostali na povrch.

Zoznam telefónov zahŕňa zariadenia nižšie:

Samozrejme, aktualizáciu na MIUI 13 získajú i ďalšie zariadenia, ktoré budú ešte predstavené. Očakáva sa, že Xiaomi predstaví v dohľadnej dobe ešte ďalších 14 smartfónov, čo odhalili nedávne úniky informácií odkazujúce na kód MIUI.

Ďalej, okrem toho, že MIUI 13 ponúkne nové rozhranie a čistejšie línie, tak optimalizovanou by mala byť aj spotreba energie. Riaditeľ spoločnosti Redmi len niekoľko dní dozadu uviedol, že pôjde o jednu z „najambicióznejších“ verzií nadstavby. Prezradil, že sa môžeme tešiť napríklad na nové systémové aplikácie, vylepšené Super tapety, nové interaktívne widgety, nové vylepšenia kamery vrátane chytrých algoritmov prospievajúcich ku zvýšenej kvalite fotografií a podobne.

V závere však treba dodať, že nadstavba bude predstavenou pre čínsky trh a následne v priebehu úvodu nasledovného roka, nadstavby sa dočkajú i používatelia globálnych zariadení. Potom bude nasledovať obdobie uvoľňovania MIUI 13 BETA pre testerov a následne pre všetkých používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre