APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Európska únia začína vyšetrovanie Microsoftu: Balík Office365 údajne nespĺňa regulácie

Balík Office365 od Microsoftu sa aktuálne podrobuje vyšetrovaniu zo strany Európskej únie. Majú nás čakať výraznejšie zmeny.

Balík Office365 je dnes najvyužívanejším balíkom kancelárskych služieb na trhu. Spoločnosť Microsoft v tomto balíku ponúka programy ako je Word, Excel, Powerpoint, no aj ďalšie produkty, medzi ktoré patrí aj komunikačná platforma Teams. To sa však konkurenčným spoločnostiam nepáči, pričom pred niekoľkými mesiacmi na to poukázala práve spoločnosť, ktorá stojí za platformou Slack. Teraz sa situácia mení, keďže sa situáciou začala zaoberať Európska únia. O celej situácii nás informoval portál andro4all.com a zdá sa, že Microsoft bude musieť svoj balík kancelárskych programov vo výsledku zmeniť. Prečo k tomu má prísť a o aké zmeny pôjde? Na to sa pozrite s nami v našom článku.

Európska únia vyšetruje zloženie balíka Office365

Už pred niekoľkými mesiacmi sme vás informovali o vyostrenej situácii medzi spoločnosťou prevádzkujúcou platformu Slack a Microsoftom. Dôvodom mal byť program Microsoft Teams, ktorý je súčasťou balíka Office365. Tento balík ponúka používateľov množstvo kancelárskych programov, pričom Microsoft Teams sa s produktivitou a kancelárskou prácou bezpochyby spája. Práve spojenie tejto platformy a programov ako je Word či Excel dokázalo priniesť spoločnosti Microsoft veľké zisky počas pandémie Covid-19, keďže sa mnohí spoľahli práve na túto platformu. Podľa niektorých spoločností je to však problém.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Microsoft Office_uvodny
Zdroj: TS

Dôvodom má byť to, že Microsoft v balíku Office365 pretláča svoju platformu Teams pre komunikáciu. Používatelia tak častokrát nesiahnu po konkurenčnej platforme aj keď by si za iných okolností pravdepodobne vybrali inú službu. Na túto problematiku sa má pozrieť aj Európska únia, ktorá začala protimonopolné vyšetrovanie spoločnosti Microsoft. Práve pre zákon Digital Markets Act nie je totiž v našom regióne prípustné, aby niektorá spoločnosť zvýhodňovala svoje produkty v rámci iných produktov. To však Microsoft porušuje tým, že v produkte Office365 ponúka aj komunikačnú platformu Teams.

Odíde Teams z tohto balíka?

Microsoft zatiaľ nie je povinný odstrániť službu Teams z balíka Office365. Je však pravdepodobné, že k tomuto kroku bude musieť po vyšetrovaní pristúpiť. Posledné sankcie a regulácie zo strany Európskej únie totiž zmenili to, ako využívame služby a produkty nielen v rámci nášho trhu. Službu Teams však budeme môcť využívať aj mimo balík Teams, no je pravdepodobné, že si ho budeme musieť nainštalovať dodatočne. Rovnako budeme musieť rátať s tým, že s jedným účtom pre Office365 nebudeme mať pravdepodobne rovno založený účet aj v Teams. Zmeny teda pravdepodobne zasiahnu aj nás, ak teda Európska únia určí, že Teams by nemal byť súčasťou balíka kancelárskych programov.

Patríte medzi používateľov programu Teams? A využívate ho aj v balíku Office od Microsoftu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close