APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Dve najznámejšie aplikácie, ktoré ponúkali alternatívny prístup k Facebooku, boli odstránené z Google Play

Z obchodu Google Play boli odstránené niektoré populárne aplikácie, ktoré umožňovali pristupovať k Facebooku alternatívnym spôsobom.

Natívna aplikácia sociálnej siete Facebook je mnohými používateľmi preferovanou. Nájde sa však aj veľká skupina používateľov, ktorí nie sú s ňou spokojní. To je aj jeden z dôvodov, prečo vývojári tretích strán prinášajú alternatívne aplikácie, ktoré častokrát disponujú funkciami, ktoré aplikácii Facebooku chýbajú, prípadne je upravené rozhranie aplikácie takým spôsobom, ktoré im viac vyhovuje.

Pravdepodobne nás čaká koniec alternatívnych aplikácií pre Facebook

Zdá sa, že sociálnej sieti pretiekol pohár trpezlivosti a rozhodla sa, viacerým týmto alternatívnym aplikáciám dať stopku. Najnovšie z Google Play bolo odstránených viacero aplikácií tohto druhu na čele s populárnymi aplikáciami Swipe a Simple Social. Na tému upozorňuje portál androidpolice. Portál ďalej dodáva, že za samotným odstránením aplikácií údajne stoja listy od právnych zástupcov Facebooku pre vývojárov, ktorí ponúkajú alternatívny prístup k sociálnej sieti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál okrem iného upozorňuje aj na slová vývojára aplikácie Swipe, ktorý uviedol:

„Len veľmi s ťažkým srdcom prímam, že nastal deň rozlúčky so Swipe for Facebook.

Dnes som dostal list od niektorých právnikov zastupujúcich spoločnosť Facebook Inc. Moje účty na sociálnych sieťach na Facebooku a Instagrame boli tiež natrvalo deaktivované (bohužiaľ ma odstrihli od množstva spomienok a kontaktov s mnohými vzdialenými príbuznými). Verím, že sa to stalo aj mnohým ďalším vývojárom, čo znamená, že sa deň obalových aplikácií Facebooku skončil.

Kvôli tomu všetkému som z Obchodu Google Play stiahol Swipe pre Facebook aj Swipe Pro pre Facebook. Aplikácie budú aj naďalej fungovať pre tých z vás, ktorí ju majú, aj keď neviem, ako dlho.“

Druhým dychom však treba dodať, že podmienky používania sociálnej siete, zakazujú vývojárom tretích strán vytvárať tento typ aplikácií, bez súhlasu Facebooku.

„Zmeňte hlavnú funkčnosť alebo spracovanie údajov svojej aplikácie tak, aby ju používatelia videli ako inú aplikáciu, alebo zásadne zmeňte rozsah spracovania predtým zhromaždených údajov platformy. V oboch prípadoch však musíte poslať vašu aplikáciu na schválenie, aby ste získali súhlas…“ píše sa v podmienkach používania služby pre vývojárov.

Používate aplikácie tretích strán na prístup k sociálnym sieťam? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close