Apple očakáva, že iPhone 13 bude opäť predajným trhákom. Naskladniť plánuje až 100 miliónov zariadení

Prvotné dodávky zariadení z novej série iPhone 13 by mali výrazne predbehnúť minuloročnú sériu iPhone 12.

iPhone 12 Pro_1
Zdroj: Apple

Od nadchádzajúcej série iPhone 13 od spoločnosti Apple sa už v týchto dňoch očakáva, že na jeseň tohto roka prinesie zásadné vylepšenia vo viacerých oblastiach. I keď doposiaľ ide iba o špekulácie a prípadne čiastočne uniknuté informácie, už dnes vieme, že série iPhone 13 by mohla byť naozaj trhákom. Túto „teóriu“ najnovšie podporujú aj ďalšie zahraničné zdroje a analytici. Podľa ich zdrojov sa totižto už dnes dodávateľské reťazce pripravujú na omnoho vyšší dopyt po zariadeniach, ako tomu bolo v minulosti.

Apple plánuje naskladniť 100 miliónov zariadení

Spoločnosť Wedbush a jej analytici vo svojej správe uvádzajú, že prieskumy dodávateľských reťazcov v Ázii naznačujú, že počiatočná zásoba telefónov zo série iPhone 13 by mohla v tomto roku dosiahnuť hranicu až 100 miliónov kusov. Treba spomenúť, že v minulom roku naskladnila spoločnosť Apple výrazne menej zariadení. Zo série iPhone 12 bolo totižto počiatočne naskladnených „iba“ 80 miliónov kusov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Apple by mohla analytikov profitovať najmä zo zvýšenej popularity nového 5G pripojenia po celom svete. Výrazný rast však očakáva aj kvôli opätovnému nárastu ekonomiky po, dúfajme, úspešnom zvládnutí pandémie koronavírusu. Už v týchto dňoch sa situácia vo viacerých kútoch sveta výrazne zlepšuje a Apple očakáva, že na jeseň tohto roka opäť stúpne dopyt po smartfónoch. Už minuloročné údaje naznačujú stále zvyšujúci sa dopyt po takmer všetkých elektronických zariadeniach, no po „oživení“ ekonomiky by mohol byť dopyt ešte vyšší.

Séria iPhone 13 stále pod rúškom tajomstva

Predstavenie série iPhone 13 od spoločnosti Apple je ešte ďaleko pred nami. Očakáva sa už tradičné predstavenie na jeseň tohto roka. Ako pominulé roky, aktuálne o nadchádzajúcej sérii vieme iba zopár detailov, ktoré však stále nie sú potvrdené. Už tradične sa však väčšinu podstatných detailov dozvieme ešte pred samotným predstavením. Udržanie podstatných detailov pod rúškom tajomstva v prípade zrejme najočakávanejšieho zariadenia za celý rok totižto spoločnosti Apple zväčša nevyjde a jediným prekvapením zväčša býva slovenská cena, poprípade dátum dostupnosti v našich končinách.

Zdroj: 9to5mac.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre