RECENZIA: Jimmy H8 Pro, bezdrôtový tyčový vysávač, ktorý robí z vysávania zážitok a zo zaprášeného bytu hotel Hilton

Nebudeme to tajiť, Jimmy H8 Pro, bezdrôtový tyčový vysávač, nás nadchol.

Zdroj: Vosveteit

Po pár dňoch s vysávačom Jimmy H8 Pro sa môj vzťah k domácim prácam radikálne zmenil. Aspoň čo sa týka vysávania, utierania prachu a čistenia kuchynskej linky. A nie je to len o novej hračke v domácnosti, z ktorej sa prvých pár dní tešíte a chcete ju veľa používať. Bezdrôtový vysávač priniesol do našej domácnosti omnoho viac, ako len nástroj, ktorý vám pomôže pozbierať chlpy po mačke z koberca.

Vysávač nám zapožičal e-shop Geekmaxi. Využite zľavový kupón „qENGSmVa“, aby ste zrazili cenu na 236,99€

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vysávače od firmy Jimmy sú totiž niečo, čo sa dá prirovnať ku švajčiarskym nožíkom. Máte ich vždy po ruke a viete ich použiť pri každej príležitosti. Ako to? Balenie v ktorom vám váš nový priateľ príde obsahuje množstvo užitočných nástavcov, predlžovacích trubiek, hlavíc, ale aj veľmi funkčný a efektívny stojan. Možno niekto nad doplnkovou výbavou vysávača mávne rukou a povie si, že aj tak vysáva len zem a na to potrebuje iba jednu hlavicu. Ale presne o tom to je. Jimmy H8 Pro nie je len vysávačom na zem, ale spoločníkom, ktorý vám pomôže udržiavať v čistote väčšinu vašej domácnosti. A to najmä vďaka jeho funkčnosti, použiteľnosti v rozličných situáciách a ľahkej dostupnosti vďaka dômyselnému stojanu.

recenzia_Jimmy H8 Pro_balenie
Zdroj: Jimmy

Váha a manipulácia

Pred tým, než sa dostanem k technickým špecifikáciám, tak by som vám rád povedal pár informácii o práci s vysávačom a jeho vlastnostiam. Hlavná jednotka – teda motor so zbernou nádobou, malým LCD displejom, ovládaním a rukoväťou váži približne 1,5 kilogramu. Ak chcete s vysávačom pracovať, musíte pridať ešte batériu pozostávajúcu zo siedmich článkov o kapacite 3 000 mAh. Pridať by ste mali aj trubicu alebo nadstavec. S najťažšími časťami sa dostanete maximálne na 2,6 kilogramu.

Možno si poviete, že ide o pomerne veľkú váhu na niečo, čo musíte držať a hýbať s tým sem a tam. Hlavná a najťažšia časť, teda motor s batériou, sú umiestnené ergonomicky v jednej úrovni s trubicou, ktorá končí podlahovou hlavicou. Vďaka tomu sa váha prenáša na hlavicu, ktorá tlačí k zemi. Vy v rukách držíte iba časť z tejto váhy a vďaka tomu vám počas vysávania príde vysávač ľahký. Unavených rúk sa tak nemusia báť ani ľudia nezvyknutý na manuálnu prácu, či menšie deti. 

Hlavná hlavica na vysávanie podláh patrí rozhodne medzi väčšie. Má to svoj dôvod. Silnému saciemu motoru (160 AW sacia sila) pomáha motorizovaná kefa, ktorá sa točí v hlavici. Tá dokáže efektívne vytiahnuť nečistoty z koberca alebo ich len nahnať z okolia priamo do sacej trubice. Ide o doplnok k základnej funkcii vysávača, ktorý ho robí ešte účinnejším. So samotnou hlavicou sa manipuluje vcelku komfortne a to aj v užších priestoroch alebo medzi nohami stoličiek. 

Nadstavce a hlavice na všetko

Ako som už zmienil, s vysávačom, hlavnou hlavicou na podlahu a hlavnou trubicou prichádza v balení viacero nadstavcov. Najviac zo všetkého si som však ocenil naťahovaciu trubicu, ktorou nahrádzame tú hlavnú. Naťahovaciu trubicu pripojíte do vysávača a na jej koniec ľubovoľný nadstavec. Vysávač chytíte do ľavej ruky a pravou prechádzate po miestach, ktoré chcete očistiť. V balení je špecializovaná hlavica na matrace, ktorá vám pomôže s vysatím prachu alebo očistením od chlpov domácich zvierat, ďalej hlavica s jemnou kefou na citlivé povrchy, nadstavec do úzkych priestorov, nadstavec na čistenie prestranných dosiek, napríklad kuchynskej linky a viac uhlová hlavica, napríklad na vysávanie vrchu skrine.

recenzia_Jimmy H8 Pro_prakticka hadica
Zdroj: Vosveteit

Skladovanie v stojane

Ak máte malé miesto v rohu miestnosti alebo nevyužitý priestor niekde pri stene, tak to je ten správny spot pre stojan vysávača Jimmy H8 Pro. Ide o plastový stojan štvorcového tvaru, ktorý je funguje ako „ťažítko“, do ktorého jednoducho vložíte vysávať a on zostane stáť vo vertikálnej polohe. Stojan má aj priestor na nasadenie ďalšej hlavice alebo násady. Spravidla si sem môžete dať tú, ktorú využívate najčastejšie. V našom prípade to je naťahovacia hadica, na ktorej konci je nadstavec na veľké plochy, s ktorým vysávame kuchynskú linku.

recenzia_Jimmy H8 Pro_stojan
Zdroj: Vosveteit

Nabíjanie Jimmy H8 Pro

V súvislosti so stojanom a samotným nabíjaním mám k inak výbornému dizajnu zariadenia malú výtku. Nerozumiem , prečo samotný stand vysávača nemôže byť pripojený do elektriny a nabíjanie sa nezačne po vložení do stojanu. Je to trochu nepochopiteľné, lebo trubica je elektronicky prepojená s hlavnou hlavicou, ktorá ma matorizovanú kefu. Stojan je teda “hlúpy”. Je to len kus plastu, ktorý drží váš vysávač. Ak ten chcete dať nabíjať, musíte ho samostatne pripojiť do elektriny. Tento problém rieši až vyššia verzia vysávača. Jimmy H9 Pro prichádza s nabíjacím standom, ktorý je praktickejší.

Druhou možnosťou ako nabiť zariadenie, je vybrať batériu z vysávača a vložiť ju do dockovacej stanice, ktorá je priložená v balení. K nabíjačke tak môžete pripojiť buď vysávač alebo dokovaciu stanicu, do ktorej dáte batériu z vysávača. Nabíjanie trvá 4 – 5 hodín. Medzi nabíjaním vo vysávači a v dokovacej stanici som rozdiel nebadal. Nabíjanie vo vysávači má tú výhodu, že vidíte aktuálny stav nabitia na LCD displeji zariadenia.

recenzia_Jimmy H8 Pro_nabijanie
Zdroj: Vosveteit

Koľko roboty vydrží

Batéria sa skladá zo siedmich článkov. Tie majú spolu 21 000 mAh. Ide o pomerne veľkú zásobu energie. Avšak dokážete ju minúť už za 15 minút vysávania. Samozrejme, stane sa tak, keď budete vysávač využívať v takzvanom MAX móde. TURBO mód vám zaručí 30 minút vysávania a ECO mód až 70 minút. Jimmy H8 Pro ponúka ešte inteligentný mód, ktorý si silu satia prispôsobuje aktuálne vysávanému povrchu. Na moje prekvapenie, inteligentný mód funguje naozaj dobre. Cítiť a počuť, ako vysávač výrazne ťahá pri vysávaní koberca. Následne ho zdvihnem do vzduchu a výrazne zľaví na výkone a po priložení na parkety pridá len trochu. Obdobne reaguje aj na rozdiely v znečistení pri rovnakom povrchu. Keď prechádzate z čistej časti do zaprášenej, tak zvýši výkon.

recenzia_Jimmy H8 Pro_vydrz baterie
Zdroj: Vosveteit

Aby sme vás upozornili, tak vypísané časy platia pri používaní vysávača bez hlavnej hlavice, ktorá ma motorizovanú kefu. Keďže batéria musí poháňať aj tú, tak časy používania klesnú na 38, 20 respektíve 13 minút. Navyše, ako sa dostanete pod 20 percent batérie, vysávač sa sám prepne do ECO módu, aby chránil batériu. Ak máte celý byt alebo dom pokrytý kobercami, môže to byť problém. Lebo na jedno nabitie toho veľa nepovysávate. Samozrejme tu hovorím o veľkometrážnych bytoch, či domov. V domácnosti o veľkosti okolo 50-70 metrov,  stihnete bez väčších problémov povysávať. Avšak ak väčšinu priestoru tvoria parkety, dlaždice alebo linoleum, tak pokojne môžete využívať vysávač v ECO režime alebo v MAX móde. Výdrž by vám mala pokojne stačiť na vyčistenie väčšie trojizbového, prípadne štvorizbového bytu. A ak vysávate priebežne, nie všetky priestory naraz, tak nemáte nad čím váhať.

Keď už hovorím o výdrži, tak mi nedovolí nespomenúť aj výkon. S vysávačom bezproblémovo možno zvládnuť všetku bežnú špinu, a to aj zažratú v kobercoch. Vrátane chlpov od domácich miláčikov. Kde vysávač má problém, je v prípade vysávania väčšie množstva bordelu, typu keď sa rozhodnete povysávať pol kilogramu múky, či iného typu tohto neporiadku. Dôvodom je, že sa vám zanesie filter, ktorý treba následne vyčistiť. 

Aj vysávač treba čistiť

Jednou zo super vlastností tohto vysávača je to, že už nikdy nebudete potrebovať žiadne sáčky. Ani látkové, ktoré by ste ekologicky vysypávali a vracali späť do vysávača a ani papierové, ktoré by ste museli stále dokupovať. Jimmy H8 Pro má pol litrovú zbernú nádobu, v ktorej uskladní všetky povysávané čiastočky. Ide o priesvitnú nádobu, ktorú stačí len vysypať. Ak náhodou povysávate niečo cenné, ako napríklad svadobný prsteň, tak ho v nádobe jednoducho nájdete.

Filter prachu zo zariadenia dokážete jednoducho vybrať a opláchnuť. Ide o činnosť, ktorú budete robiť len raz za pár týždňov, ba dokonca mesiacov.

Kvalita prevedenia

Za kvalitu vysávača sa výrobca rozhodne nemusí hanbiť. Plastovo-kovové prevedenie pôsobí pevne, kvalitne a exkluzívne. Áno, farebné spektrum týchto vysávačov je síce trochu uletené, ale o to viac veselé.

recenzia_Jimmy H8 Pro_vykon a prevedenie
Zdroj: Vosveteit

V každom prípade sa nemusíte obávať toho, že by niečo niekde nepasovalo, išlo ťažko zastrčiť alebo vybrať, otvoriť alebo zavrieť. Vysávač je technicky výborne nadizajnovaný, rovnako aj všetky nadstavce a hlavice, ktoré k nemu dostanete.

Zhrnutie našich skúseností

Vo všeobecnosti hovoríme áno. V cenovej kategórii okolo 300 eur nedostanete na trhu rozhodne nič lepšie. Čo sa týka porovnania s konkurenciou, tak je Jimmy H8 Pro výnimočným zariadením.

Vyššie sme spomenuli aj niektoré negatívne fakty, avšak nejde o niečo, čím by trpel len tento vysávač. Bezdrôtové vysávače jednoducho nevydržia pracovať na maximálny výkon dlho. A je jedno, od ktorej značky ho kúpite. Navyše, Jimmy H8 Pro prichádza s inteligentným režimom vysávania, ktorý vám pomôže predĺžiť dĺžku práce na jedno nabitie prispôsobovaním výkonu vzhľadom na povrch, ktorý čistí. Taktiež musím zdôrazniť, že ECO mód vo väčšine prípadov úplne postačuje na väčšinu vysávania. Napríklad pri používaní zariadenia ako ručného vysávača na čistenie kuchynskej linky alebo poličiek od prachu nemusíte nikdy prepnúť na vyšší výkon. A v tomto prípade máte zásobu energie až na 70 minút. Povedzte si úprimne, kedy ste doma upratovali viac ako hodinu?

Vysávač nám zapožičal e-shop Geekmaxi. Využite zľavový kupón „qENGSmVa“, aby ste zrazili cenu na 236,99€

Zariadenie zároveň prichádza s množstvom doplnkového vybavenia, ktoré z neho urobia “švajčiarsky nožík” vašej domácnosti a z vás Beara Gryllsa upratovania. Využijete ho nielen na podlahy, ale aj na poličky, kuchynskú linku, auto, sedačky, šaty, záclony, steny, lustre, televíziu. Vysávanie prachu v byte nebolo nikdy jednoduchšie, Navyše, vysávač máte vďaka kvalitnému a priestorovo úspornému stojanu vždy po ruke.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre