Do mobilnej aplikácie Gmail mieri populárna funkcia, ktorú nájdeme v jej desktopovej verzii. Už bolo na čase!

Mobilná aplikácia služby Gmail dostane novú funkciu. Vývojári našli inšpiráciu v desktopovom rozhraní služby.

gmail aplikacia titulka
Zdroj: Ascannio / shutterstock.com

Gmail vo všeobecnosti patrí medzi službu, ktorá je medzi používateľmi nesmierne populárnou. Je to hlavne preto, že ponúka intuitívne rozhranie a viacero funkcií. Nehovor viac o tom, že ponúka aj bezplatný úložný priestor o kapacite 15 gigabajtov.

Nedávno sme upozorňovali na to, že Google do služby zavádza niekoľko nových bezpečnostných prvkov. Napríklad, keď si budete nastavovať preposielanie prijatých správ na ďalšiu e-mailovú adresu, tak Google vás požiada o overenie vašej identity pomocou dvojfaktorovej autentifikácie. Chce tým predchádzať tomu, že ak sa niekto dostane k vášmu účtu, tak aby nebol schopní nastaviť bez vášho vedomie preposielanie e-mailov na ďalší účet.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vráťme sa ale späť k funkcii, ktorá čoskoro zavíta do mobilnej verzie aplikácie. V minulosti ste si pravdepodobne už robili poriadok vo vašej schránke. Napríklad ste si vyfiltrovali všetky správy, ktoré mali viac ako XY megabajtov. Alebo ste použili iný filter, aby ste sa dostali k správam, ktoré ste neskôr odstránili. Následne potom, ako ste zvolili vhodný filter, tak ste označili všetky správy a odstránili ich alebo ich presunuli do iného priečinka a podobne. No možnosť označenia všetkých správ, je nateraz dostupnou len v prípade desktopovej verzii služby, teda cez webový prehliadač. To by sa ale malo čoskoro zmeniť, upozorňuje používateľ AssembleDebug na sociálnej sieti X (pozn. redakcie: predtým Twitter).

Do mobilnej aplikácie Gmail mieri funkcia „Označiť všetky“ správy

AssembleDebug no sociálnej sieti odhalil, že mobilná aplikácia Gmail vo verzii 2023.08.20.561750975 umožňuje používateľom označiť všetky e-maily pomocou jedného tlačidla. Ako náhle na toto tlačidlo klepnete, tak dôjde k označeniu e-mailov dostupných na karte. Následne budete môcť správy napríklad odstrániť alebo ich presunúť do iného priečinka a podobne.

Ak sa pýtate na dostupnosť tejto funkcie, tak nateraz nemáme pre vás presnú odpoveď. No predpokladáme, že to je otázka najbližších dní, nanajvýš týždňov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre