Ďalšia populárna aplikácia, ktorú asi používate, získa AI chatbota: Bude za nás formulovať celé správy!

Microsoft prináša možnosti AI do ďalšej populárnej aplikácie. Po novom môžeme využívať možnosť formulovania textu priamo klávesnicou.

chatGPT
Zdroj: Giulio Benzin / Shutterstock.com

Umelá inteligencia sa postupne rozširuje do viacerých nástrojov, pričom obrovským priekopníkom v tejto oblasti je bezpochyby Microsoft. Spoločnosť, ktorá zastrešuje napríklad operačný systém Windows či vyhľadávač Bing v poslednej dobe priniesla používateľom funkcie, o akých zatiaľ ani nesnívali. Dopomáha si pritom technológiou od spoločnosti OpenAI, ktorá zasa pracuje na populárnom chatbotovi ChatGPT. Najnovšie nás však portál howtogeek.com informuje o tom, že aj aplikácia Swiftkey získava možnosť využitia AI chatbota, ktorý za nás bude vedieť formulovať celé texty a správy. Kedy novú funkciu budeme môcť zaregistrovať u nás? A ako ďaleko je Microsoft s integráciou umelej inteligencie do svojich nástrojov? Pozrite sa na to spolu s nami!

AI prichádza aj do klávesnice Swiftkey

Možnosť využívania chatbotov s integráciou AI je pre širokú verejnosť k dispozícii od novembra minulého roka. Chatbot ChatGPT pritom dokázal zmeniť spôsob, akým vyhľadávame informácie a píšeme rôzne texty. A zatiaľ čo sa niektorí boja toho, že takéto využívanie umelej inteligencie môže byť hrozbou, iní sa zasa snažia z nej získať čo najviac. Napomáha tomu aj fakt, že spoločnosť Microsoft vďaka nej vylepšuje svoje nástroje, ktoré získavajú nových verných používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Swiftkey_funkcia kopirovania textu medzi zariadeniami_uvodny
Zdroj: Vosveteit.sk

Klávesnica Swiftkey je skutočne populárnou alternatívou pre Gboard, ktorú môžeme nájsť voľne dostupnú v Obchode Play. Minulý rok sa Microsoft pokúsil prestať podporovať Swiftkey pre iOS a iPad, no pre vysokú popularitu tohto nástroja ju nakoniec podporuje aj naďalej. S príchodom AI v rámci tejto aplikácie sa však môže Microsoft tešiť na nových používateľov. Táto klávesnica bude totiž vedieť za nás písať celé texty či reformulovať to, čo sme už napísali.

Aktuálne zatiaľ len v testovacom štádiu

Aplikácia pre klávesnicu Swiftkey aktuálne integráciu AI ako pomocného nástroja ešte len skúša. V súčasnosti tak prichádza len k menšiemu počtu používateľov, no očakávame, že sa v blízkej dobe rozšíri aj medzi širokú verejnosť. Vďaka tomu by sme sa mohli v budúcnosti mohli spoľahnúť na to, že by sme už nepotrebovali napríklad klasický automatický korektor gramatiky, keďže by nám to kontrolovala práve umelá inteligencia.

Bing AI chatbot v Skype
Zdroj: Vosveteit.sk

Spoločnosť Microsoft pritom s AI experimentuje v širšom spektre svojich produktov. Aktuálne si chatbota môžeme vyskúšať napríklad v rámci vyhľadávača Bing, ktorý túto možnosť ponúka v prehliadači Edge. Vďaka integrácii umelej inteligencie pritom Edge získal nových používateľov a Bing sa pomaly približuje k vyhľadávaču Google. Rovnako si môžeme chatbota vyskúšať aj v rámci aplikácie Skype, ktorá by sa rovnako mohla chystať na svoj veľkolepý návrat.

Využili by ste možnosti AI v rámci aplikácie klávesnice? A využívate Swiftkey alebo ste siahli po inej aplikácii pre klávesnicu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre