Je až šialené, čo všetko ChatGPT dokáže: Najnovšie vytvoril funkčné licenčné kľúče pre systém Windows!

ChatGPT je schopný viac úkonov ako sme si mysleli. Dokáže generovať aj licenčné kľúče produktov, za ktoré by sme bežne platili.

bing chatbot
Zdroj: Ascannio / Shutterstock.com

Umelá inteligencia sa stáva čoraz väčšou súčasťou našich životov, pričom ju dokážeme zneužívať aj pre bežné úkony. Táto téma sa spopularizovala najmä s príchodom chatbota ChatGPT od spoločnosti OpenAI, ktorý umožnil používateľom bezplatný prístup k svojej databáze. Vyskúšať si ho teda môžete aj vy a zistiť, na aké všetky úkony ho môžeme využiť. Vzhľadom na popularitu tohto nástroja sa nemôžeme čudovať, že s ním ľudia často experimentujú, čo sa stalo aj v prípade jedného používateľa. Ten si vyskúšal pomocou AI chatbota vygenerovať kľúče k inštalácii systému Windows, ktoré prekvapivo fungovali. Tento prípad nám bližšie popísal portál andro4all.com.

ChatGPT dokázal vygenerovať funkčné licenčné kľúče pre systém Windows

Aby sme mohli vo svojom počítači legálne využívať systém Windows, potrebujeme si zakúpiť licenciu. Spolu s licenciou nám tak príde unikátny licenčný kľúč, ktorým overíme, že máme skutočne legitímnu verziu systému. Jednému používateľovi sa však celý tento postup podarilo obísť tým, že využil ChatGPT od OpenAI. Chatbotovi tak dal údaje o tom, ako zvyčajne tieto kľúče vyzerajú a aké majú parametre. Tento chatbot bol následne schopný vytvoriť až 30 jedinečných licenčných kľúčov pre Windows, pričom väčšina z nich bola reálne aj funkčná.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
OpenAI ChatGPT
Zdroj: Daniel Chetroni / Shutterstock.com

Aby sme sa však netešili predčasne, nejde o licenčné kľúče k aktuálnej verzii systému Windows 10 či Windows 11. ChatGPT bol však schopný vygenerovať licenčné kľúče k verzii Windows 95. A aj keď sa nám môže zdať, že takéto kľúče sú nám k ničomu, tak ide o pôsobivý príklad toho, čo AI chatbot od spoločnosti OpenAI dokáže. Tento systém sa totiž prestal podporovať pred viac ako dvoma dekádami a zohnať funkčné licenčné kľúče môže byť dnes mierne komplikované. Chatbot to však dokázal bez väčších komplikácií.

Aká je budúcnosť tohto nástroja?

Používateľ nástroja ChatGPT, ktorému sa podarilo vygenerovať tieto kľúče uvádza, že na novšie verzie by tento príkaz pravdepodobne neplatil. Spoločnosť Microsoft má totiž oveľa väčšie zabezpečenie pre nové verzie Windowsu a taký Windows 11 by sme si takto odomkli len ťažko. Napriek tomu je tu stále možnosť, že novšie a pokročilejšie verzie chatbota by sa mohli priblížiť k tomu, aby dokázali tieto zábrany obísť. Všetko je to však zatiaľ len hudbou budúcnosti a uvidíme, ako veľmi sa bude tento nástroj vyvíjať.

ChatGPT
Zdroj: Ascannio / Shutterstock.com

Musíme tiež poznamenať, že používateľ využil obmedzenú verziu GPT-3.5, ktorá zatiaľ nedokáže spracovávať výsledky tak dokonale. On sám uvádza, že práve táto verzia môže byť dôvodom, prečo nefungovali všetky kľúče a niektoré jednoducho neprešli. Pri využití novšieho modelu GPT-4 by mohli byť výsledky rozdielne. V budúcnosti by však ChatGPT mohol vedieť vykonať aj zložitejšie úkony, voči ktorým by sa spoločnosti ako Microsoft museli určite brániť.

Skúšali ste už využiť ChatGPT aj vy? A aké úkony ste skúšali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre