ChatGPT sa chce stať novým Googlom. Odstraňuje jednu z najviac obmedzujúcich vecí

ChatGPT zavádza novinku, vďaka ktorej mnohí siahnu radšej po robotovi ako po vyhľadávači Google.

chatGPT
Zdroj: Giulio Benzin / Shutterstock.com

Pojem umelá inteligencia sa stal jedným z najrozšírenejších pojmov po tom, ako technologický gigant OpenAI predstavil technológiu ChatGPT. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o jazykový model, ktorého sa môžete opýtať prakticky čokoľvek, pričom jeho odpovede znejú, ako keby vám ich podal človek. Robota následne môžete požiadať, aby svoju odpoveď rozvinul, prípadne ju lepšie vysvetlil a podobne.

Táto technológia bola sprístupnená pre širokú verejnosť ešte v novembri 2022, pričom dnes ju aktívne používa naprieč 185 krajinami viac ako 100-miliónov používateľov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Potom, ako OpenAI predstavila ChatGPT, tak mnoho expertov tvrdilo, že je to začiatok konca vyhľadávača Google. Spoločnosť Alphabet, ktorá prevádzkuje Google, krátko po uvoľnení ChatGPT predstavila svoju vlastnú umelú inteligenciu, Bard AI, ktorú nedávno nahradil jazykový model Gemini.

Google, aj napriek tomu, že jej vyrástol silný konkurent, stále dominuje trhu s vyhľadávaním. To by sa ale mohlo čoskoro zmeniť. Jednou z najväčších prekážok, keď ste chceli použiť ChatGPT, bolo, že ste sa museli prihlásiť k službe a následne ste mohli komunikovať s robotom. To sa ale najnovšie mení, hlási OpenAI.

S ChatGPT budete môcť pracovať aj bez toho, aby ste sa k službe prihlásili

Spoločnosť najnovšie oznámila, že po novom už nebude vyžadovať od používateľov, aby sa prihlásili k službe, keď budú chcieť položiť otázku robotovi. Jednoducho si otvoríte stránku ChatGPT a následne sa budete môcť opýtať robota, čo máte na jazyku. Túto zmenu spoločnosť začala postupne zavádzať od včerajšieho dňa. Dostupnou by mala byť globálne v priebehu najbližších dní.

„Od dnešného dňa môžete ChatGPT používať okamžite bez toho, aby ste sa museli registrovať. Postupne to zavádzame s cieľom sprístupniť AI každému, kto sa zaujíma o jej schopnosti.“, ohlásil technologický gigant.

Gigant v rámci publikovanej správy ale doplňuje, že to, čo budete zdieľať s robotom, tak môže použiť na zlepšovanie modelov spoločnosti. Preto vám odporúčame, aby ste s AI nezdieľali informácie, ktoré by mohli byť potenciálne zneužité. Nikdy neviete, kde a hlavne komu skončia údaje z konverzácií na stole.

V každom prípade, ak sa prihlásite k službe, tak budete mať k dispozícii ďalšie možnosti, ako budete môcť s chatbotom interagovať. Napríklad budete môcť ukladať a kontrolovať vašu históriu rozhovorov, zdieľať rozhovory, odomknúť ďalšie funkcie, ako sú napríklad hlasové konverzácie či pokyny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre