Centrum ovládania v Xiaomi smartfónoch získa dôležitú novinku: Využijete ju aj vy?

Centrum ovládania v nadstavbe MIUI už čoskoro získa žiadanú funkciu. Pozrite sa, o čo konkrétne ide a aké zmeny nás čakajú.

Centrum ovládania Xiaomi
Zdroj: YouTube.com (Digital Sphere)

Nové Centrum ovládania v Xiaomi smartfónoch je s nami síce len od minulého roku, no už teraz mu k dokonalosti chýba len pár úprav. Jedna z nich sa do centra chystá už teraz, na čo nás upozornil portál Xiaomiadictos.com. Veríme, že novinka poteší rovnako vás, ako oslovila i nás a budete ju využívať vo veľkej miere. O čo ide a kedy novinku v smartfónoch uvidíme? Pozrite sa na to spolu s nami!

Nové Centrum ovládania čakajú zmeny

Ako sme už avizovali, ide o dlhoočakávanú novinku, ktorú nájdeme napríklad i v smartfónoch s operačným systémom iOS. Práve na toto centrum ovládania sa má to od Xiaomi podobať najviac. Sme si teda istí, že sa u konkurencie čínsky gigant vo veľkom inšpiruje.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prehľadné Centrum ovládania s príchodom operačného systému Android 11 doplnil panel s ovládaním inteligentnej domácnosti, a to už ako od Google Home, tak i Xiaomi Home. Teraz však do tohto centra mieri i možnosť ovládania multimédií, ktoré doteraz bolo len vo vedľajšej lište s upozorneniami. Jednoducho tak budete vedieť ovládať hudbu i videá prostredníctvom hlavnej lišty v Centre ovládania.

Kedy funkciu uvidíme aj u nás?

Vzhľadom k tomu, že novinka v Centre ovládania bola zatiaľ vložená len do nadstavby MIUI 12.5 v čínskej verzii, nevieme, kedy bude odhalená i v globálnej (MI) či európskej (EU) verzii. Ani v Číne si však novinku neužívajú naplno, keďže vložená bola zatiaľ len do novopredstavených zariadení z radu Mi Pad 5 a prémiového Mi MIX 4.

Prítomnosť nového upraveného Centra ovládania by však mala byť čoskoro i v ďalších modeloch a následne by malo mieriť i mimo Áziu. Zatiaľ si však chvíľu počkáme. Ak nechcete čakať a vyskúšať si novinky medzi prvými, siahnite po upravenej nadstavbe od Xiaomi.eu a vyskúšajte čínsku verziu nadstavby upravenú pre náš región.

Uvítate takúto funkciu vo vašom smartfóne i vy? Alebo vám príde zbytočná? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre