Stretávate sa s neplynulým chodom prehliadača Chrome na vašom Xiaomi? Zrýchlite ho!

Google Chrome v niektorých Xiaomi smartfónoch nefunguje úplne správne. Nastavte ho tak, aby bol jeho chod o niečo plynulejší.

Chrome Xiaomi
Zdroj: Google, Xiaomi (úprava Vosveteit.sk)

Prehliadač Chrome je bezpochyby najobľúbenejším internetovým prehliadačom medzi smartfónmi. Nahráva tomu do kariet i fakt, že je v smartfóne už predinštalovaný a prichádza ako súčasť aplikácií z balíku Google Apps. Ani takýto obľúbený prehliadač však neobchádzajú problémy a nájdu sa i situácie, kedy by sme ho najradšej vymenili. Svoje o tom vedia majitelia Xiaomi smartfónov s displejom s vyššou obnovovacou frekvenciou. Keď váš smartfón podporuje režim 120Hz, prečo je Chrome taký zasekaný? Riešenie je jednoduché, poďte sa naň pozrieť s nami!

Riešenie sa nachádza priamo v Chrome

Prehliadač Chrome od spoločnosti Google v sebe skrýva taktiež množstvo nastavení a úprav, ako si ho prispôsobiť podľa seba. Riešenie pre lagy aplikácie pre nás priniesol portál Piunikaweb.com a môžeme povedať, že je úplne jednoduché. Takýmto spôsobom bude i táto aplikácia pre vás bežať v režime 120Hz a jej chod bude plynulý a animácie krajšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pre vyriešenie tohto problému stačí otvoriť aplikáciu Chrome a do vyhľadávania zadať chrome://flags/ a následne vyhľadať. Otvorí sa vám okno s experimentálnymi funkciami, s ktorým by ste sa určite nemali neuvážene hrať. Aplikáciu môžete „rozhádzať“ a prísť tak o svoje údaje či narušiť zabezpečenie aplikácie.

Následne do vyhľadávania v okne zadajte Android SurfaceControl a túto funkciu prepnite na možnosť Disabled. Gratulujeme, váš smartfón by mal teraz bežať plynulo i počas používania aplikácie Chrome.

Hľadáte inú alternatívu pre tento prehliadač?

Ak vás používanie aplikácie Chrome omrzelo, môžete siahnuť i po inej alternatíve dostupnej z obchodu Play. Jednou z nich je napríklad Opera, ktorá napríklad ponúka i bezplatné VPN. Populárny je však i Firefox, ktorý sa postupne sťahuje do úzadia a i keď svojou dobou šlo o veľmi populárny prehliadač, dnes ho obľúbený Chrome už vytláča z trhu. Spomeňme však i Edge od Microsoftu, ktorý je slušným konkurentom pre najobľúbenejší prehliadač.

Stretli ste sa so zasekaným chodom prehliadaču vo vašom Xiaomi? A aký internetový prehliadač používate? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre