Filmy a seriály

AKTUÁLNE: Na Slovensku končí veľká streamovacia platforma. No nemusíte mať oči pre plač, príde náhrada

Známa platforma, ktorú využívajú tisíce Slovákov, končí. Nemusíte mať ale hlavu v smútku.

Možno aj vy patríte medzi ľudí, ktorí keď prídu po náročnom pracovnom dni domov, tak si radi pozrú nejaký film či seriál. Mnohí z nás za týmto účelom obľubujú rôzne streamovacie platformy. Jednou z nich bezpochyby je aj HBO Max.

Spoločnosť Warner Bros. Discovery, ktorá prevádzkuje túto platformu, oznámila, že končí vo viacerých regiónoch a jedným z nich je aj Európa vrátane našej krajiny. A hoci to môže znieť ako zlá správa, tak nie je. Spoločnosť zároveň uviedla, že bude nahradenou službou Max.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

K zmene dôjde už čoskoro

K ukončeniu pôvodnej streamovacej služby a k jej nahradeniu v prvých európskych krajinách dôjde k 21. máju.

„21. mája bude Max k dispozícii v severských krajinách, Ibérii a strednej a východnej Európe. Uvedenie na trh bude nasledovať v Poľsku, Holandsku, Francúzsku a Belgicku,..“ uvádza gigant v tlačovej správe. „Max bude dostupný v 25 krajinách v Európe a 65 krajinách a teritóriách po celom svete po uvedení v USA v máji 2023 a spustení v Latinskej Amerike a Karibiku začiatkom tohto roka.“, dopĺňa.

Max integruje viacero služieb a kanálov a v jednu platformu. Pôjde napríklad HBO Max či Eurosport. Taktiež sľubuje viacero prémiových titulov vrátane filmov seriálov ako House of the Dragon, Paddington, Matrix, Temný rytier, Barbie, Aquaman a ďalších. Čerešničkou na torte je, že predplatitelia služby v Európe, budú mať aj prístup k živým prenosom z Olympijských hier v Paríži 2024.

Predplatné služby

Warner Bros. Discovery rovnako zdieľalo informácie aj o viacerých plánoch, ktoré budú dostupné.

Plán s reklamou

Jedným z nich je napríklad plán s reklamami, ktorý bude dostupný za nižšiu cenu. Najprv bude dostupný v deviatich európskych krajinách a potom sa rozšíri do ďalších. Prvými krajinami, kde bude dostupný plán Basic with Ads, sú Nórsko, Švédsko, Dánsko, Fínsko, Holandsko, Rumunsko, Poľsko, Francúzsko a Belgicko. Spoločnosť sľubuje zároveň FULL HD rozlíšenie či sledovanie obsahu na dvoch zariadeniach súčasne.

Štandardný plán

V prípade štandardného plánu, používatelia budú mať okrem iného možnosť stiahnuť si 30 rôznych titulov do zariadenia, ktoré si budú môcť pozrieť aj bez prístupu k internetu. Samozrejme, tento plán bude už bez reklamy.

Prémiový plán

Prémiový plán poskytne najlepší zážitok. Používatelia budú mať k dispozícii možnosť sledovať obsah do 4K rozlíšenia či so zvukom Dolby Atmos. Sledovať filmy a seriály budú môcť až na 4 zariadeniach súčasne. Tento plán umožní až 100 stiahnutí dostupného obsahu na pozeranie offline.

Športový doplnok

K dispozícii bude aj plán Športový doplnok, ktorý umožní pristupovať k obsahu zo špičkových športových podujatí, ako je napríklad Grand Tours, tenisových grandslamov, Eurosport 1, Eurosport 2 a ďalších. Tento program bude za poplatok dostupný pre všetky formy predplatného.

„Existujúci predplatitelia HBO Max budú môcť objaviť nový zážitok na Max, pričom si ponechajú svoje aktuálne profily a históriu pozerania a budú pokračovať v ceste Max tam, kde skončili. V niektorých prípadoch, v závislosti od zariadenia alebo operačného systému, sa aplikácia HBO Max automaticky aktualizuje na aplikáciu Max. V iných prípadoch, keď používatelia otvoria svoju aplikáciu HBO Max, budú vyzvaní, aby si stiahli novú aplikáciu Max, čo im umožní začať objavovať novú platformu len niekoľkými kliknutiami. Predplatiteľom discovery+ a Eurosport premium SVOD budú včas poskytnuté podrobnosti o tom, ako si predplatiť Max.“, uzatvára Warner Bros. Discovery.

Čo sa týka predplatného, tak spoločnosť bližšie nespresnila podrobnosti, či bude s výškou hýbať jedným alebo druhým smerom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close