AKTUÁLNE: Máte Netflix? Pozor na tento podvod, ktorý sa rozmáha, aby ste neprišli o peniaze!

Telefóny Slovákov zaplavuje nový SMS podvod. Cieli na používateľov platformy Netflix, ktorým chce z vreciek nohavíc vytiahnuť peniaze.

aktualna tema netflix
Zdroj: flickr.com (Helge Thomas), Vosveteit.sk

Podvodníci neustále hľadajú nové spôsoby, ako získať prospech na úkor nič netušiacich obetí. V priebehu včerajšieho dňa sme si povedali o spoločných menovateľoch podvodných súťaži, ktoré čoraz hojnejšie zaplávajú sociálne siete. No nejde o jediný pokus o podvod, ktorý lomcuje slovenským internetom. Nedávno sme sa mohli napríklad stretnúť s podvodnými e-shopmi, na ktoré upozornila Slovenská obchodná inšpekcia. Bohužiaľ, tieto e-shopy stále fungujú! Modus operandi týchto obchodov je, že zoberú peniaze za tovar, no ten zväčša nedoručia. A ak predsa len dačo doručia, tak ide o falzifikát.

Ďalší podvod cieli na používateľov Netflixu

Platforma Netflix je na Slovensku nesmierne populárna. V posledných týždňoch sa jej dostalo extra pozornosti. Dôvodom je, že už nebude možné zdieľať účty medzi domácnosťami bez toho, aby ste zaplatili extra poplatok. O tejto zmene sa hovorí už dlhšiu dobu, no len pár dní dozadu začal Netflix v prvých krajinách Európskej únie skutočne blokovať zdieľanie účtov. Očakáva sa, že v priebehu najbližších dní, nanajvýš týždňov, tomu bude rovnako aj u nás.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

No práve túto situáciu sa snažia využiť podvodníci vo svoj prospech, hlási polícia SR prostredníctvom Facebooku.

Muži zákona upozorňujú na podvodné SMS správy, v ktorých útočník tvrdí, že platba za Netflix účet neprebehla úspešne a vyzýva vás, aby ste potvrdili vaše platobné údaje na dokončenie platby.

„Netflix: vaša posledná platba bola odmietnutá, potvrďte svoje platobné údaje, inak bude váš účet pozastavený,..“, píše sa v podvodnej SMS správe.

Spolu s textom útočník posiela aj URL odkaz na falošnú stránku, ktorá vyzerá na prvý pohľad, že patrí pod Netflix. No v skutočnosti ide o podvodnú stránku, na ktorej vás útočník žiada o vyplnenie platobných informácií. Ako ich ale vyplníte, tak ich odovzdáte útočníkovi, ktorému už nebráni nič v tomu, aby vám vybielil účet.

„Príde Vám SMS, že vaša platba za Netflix neprešla a vy v panike kliknete na falošný odkaz, ktorý si od vás následne vypýta vaše údaje z karty. Ide o typický phishingový podvod, ktorý vás presmeruje na falošnú stránku „akože“ Netflixu.“, vysvetľuje polícia SR modus operandi podvodníkov.

Muži zákona ďalej hovoria, že ak si chcete predsa len overiť, či máte riadne zaplatené predplatné, tak to môžete spraviť cez nastavenia vášho profilu priamo na stránke Netflixu.

„Systém platenia za služby streamovacích služieb si vždy viete skontrolovať na ich stránkach, pretože pri registrácii ste si založili svoj účet na tejto platforme. V prípade akýchkoľvek technických problémov kontaktujte službu priamo na ich stránke, takéto SMS-správy streamovacie služby totiž neposielajú.“

Stretli ste sa s týmto pokusom o podvod? Dajte nám vedieť nižšie alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre