Filmy a seriálySpravodajstvo

Netflix začal s blokovaním účtov v prvých európskych krajinách. Poplatky sú vyššie, ako sa predpokladalo!

Zdieľanie jedného účtu pre Netflix nebude také jednoduché. Pozrite sa na nové podmienky, ktoré budú platiť aj v európskych krajinách.

Nové pravidlá Netflixu spojené s koncom zdieľania účtov medzi viacerými domácnosťmi upriamili na streamovaciu službu mnoho pozornosti. Podľa slov Netflixu totiž účty medzi sebou zdieľa viac ako 100 miliónov domácností, čo im znižuje zisk. S nižším ziskom tak prichádza aj menej obsahu, pričom menší rozpočet sa odráža aj na kvalite ponúkaných filmov a seriálov. Či už Netflix využívate alebo nie, pravdepodobne vás neobišla informácia o tom, že zdieľaným účtom bude koniec a aktuálne prichádza obmedzenie aj do prvých európskych krajín. O zmenách nás informovala služba na svojich oficiálnych stránkach kde uvádza, aké novinky sa budú používateľov týkať. V ktorých krajinách teda k zmenám príde a koľko nás bude stáť zdieľanie jedného účtu? Pozrite sa na to spolu s nami.

Koniec zdieľania účtu na Netflixe v týchto krajinách

Ako iste dobre viete, prvou testovacou fázou pre spoplatnenie zdieľania účtu na Netflixe, bolo testovanie v Latinskej Amerike. Už dlhšiu dobu tam tak Netflix testoval, ako bude fungovať zavedenie poplatku za dodatočné domácnosti. Pre príklad si vezmite, že zdieľate účet so svojimi rodičmi, pričom hlavná domácnosť pre službu je práve váš rodičovský dom. Ak ale chcete využívať jeden účet, vašu oddelenú domácnosť si musíte za poplatok pridať k účtu. V Latinskej Amerike sa toto ujalo a teraz streamovacia služba rozširuje spoplatnenie aj do ďalších krajín.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Konkrétne sa rozprávame o Kanade, Novom Zélande, Španielsku a Portugalsku. Ide tak o ďalšie krajiny vrátane európskych, kde sa spoplatnenie Netflixu pri zdieľaní účtu medzi domácnosťami objaví. Okrem toho sa vyskytnú aj ďalšie obmedzenia, medzi ktoré patrí aj blokovanie účtu mimo hlavnú domácnosť a pridá sa aj odporúčanie na oddelenie účtu. Ako teda Netflix odporúča po novom zdieľať jeden účet medzi viacerými domácnosťami?

Netflix prináša presné pravidlá

Ešte donedávna sme nevedeli presne povedať, ako to bude so zdieľaním jedného konta medzi viacerými domácnosťami. Netflix však teraz špecifikoval podmienky pre vyššie spomenuté krajiny, medzi ktorými je aj Španielsko a Portugalsko. Očakávame, že rovnaké podmienky sa neskôr vyskytnú aj na Slovensku, pričom to už dlho nebude trvať. Služba sa tak po novom zameria na jednu lokáciu, ktorá bude nastavená ako hlavná domácnosť pre účet. Predplatitelia budú môcť navyše spravovať, aké zariadenia sa im do účtu pripájajú a jednoducho ich odstrániť.

ako vyhodit niekoho z netflix uctu_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Zaujímavá je však ponuka oddelenia účtov. V prípade, že ste doteraz zdieľali jeden účet s viacerými domácnosťami a nechcete prísť o svoju históriu sledovania, jednoducho budete môcť svoj účet oddeliť. Netflix tak umožňuje používateľom jednoducho dodržiavať pravidlá a pohodlne si presunúť svoj obsah do nového účtu. Služba ďalej uvádza, že sledovanie filmov a seriálov napríklad na dovolenke je stále dovolená. Problém tak nebude, ak by ste sa napríklad prihlásili aj na svojej chate či v televízore v hoteli, s týmto bude služba rátať.

Koľko bude stáť príplatok pre ďalšiu domácnosť?

Ako sme však všetci očakávali, Netflix umožní používateľom za poplatok rozšírenie okruhu domácností. K dispozícii to bude k balíku Štandard a Premium, teda dvom najvyšším balíkom predplatného, aké služba ponúka. Pridať si budete môcť jednu či dve ďalšie domácnosti v závislosti od predplatného, viac služba nepovolí. Každá domácnosť, teda podúčet, však bude mať vlastné prihlasovacie údaje, personalizované odporúčania a profil.

Ak vás ale zaujíma, koľko budú tieto podúčty stáť, nepotešíme vás. Doteraz sme rátali s tým, že si Netflix vyžiada približne 3€ za každú domácnosť. Oficiálne informácie pre Španielsko však uvádzajú, že poplatok bude až 5.99€ na mesiac pre každú dodatočnú osobu mimo hlavnú domácnosť. Tu ale treba spomenúť, že poplatok v Španielsku sa môže líšiť od poplatku u nás. Už teraz ale treba povedať, že podmienky budú zrejme striktnejšie ako sme očakávali.

Patríte medzi predplatiteľov Netflixu? A čo poviete na tieto nové podmienky? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close