Ako môžete zlúčiť duplicitné kontakty vo vašom smartfóne? Urobte si v telefónnom zozname raz a navždy poriadok!

Duplicitné kontakty môžu v zozname vznikať z rôznych príčin, napríklad chybným importom. Takto si viete zoznam kontaktov jednoducho upratať.

Ako v telefóne zlúčiť duplicitné kontakty?
Zdroj: PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

V telefónnom zozname môžeme mať desiatky rôznych kontaktov a občas sa stane, že si jedného človeka uložíme niekoľkokrát. Duplikované kontakty však môžu vzniknúť aj inými spôsobmi a mazať ich jeden po druhom je pomerne zdĺhavý a otravný proces.

Vieme to však vyriešiť inak? Ak vlastníte Android smartfón a v telefónnom zozname sa vám z nejakej príčiny objavilo množstvo duplikovaných kontaktov, našťastie existuje jednoduché a rýchle riešenie. Stačí, ak máte aplikáciu Kontakty od spoločnosti Google.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zlúčiť duplikované kontakty a urobiť si poriadok v zozname?

Ako sme už písali, existuje niekoľko príčin, prečo vám mohol v telefónnom zozname vzniknúť chaos. Jednou z nich je napríklad chyba pri importovaní kontaktov z nejakého externého úložiska. Alebo môžete používať viacero e-mailov v jednom telefóne a máte zapnutú synchronizáciu kontaktov na všetkých účtoch. Ak máte zariadenia z rady Google Pixel, potom máte potrebnú aplikáciu pre vytriedenie zoznamu predinštalovanú. 

Ak však používate inú značku, nemusíte sa báť. Všetky Android zariadenia majú možnosť stiahnutia aplikácie Kontakty z obchodu Google Play. Aj iné predvolené aplikácie môžu ponúkať možnosť opravy duplikovaného zoznamu, no pomocou aplikácie Google pôjdete na istotu. Aplikácia je dostupná zdarma pre všetky Android zariadenia. V každom prípade, ak aplikáciu nemáte, tak vám ju dávame nižšie do pozornosti.

Kontakty
Kontakty
Developer: Google LLC
Price: Free

Keď máte aplikáciu Kontakty stiahnutú, spustite ju a ubezpečte sa, že ste prihlásení so správnym (pozn. redakcie: Vo väčšine prípadov svojim) Google účtom.

Následne klikneme na možnosť opraviť a spravovať, ktorá sa nachádza na spodnej lište.

Ako v telefóne zlúčiť duplicitné kontakty?
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorí sa vám okno, v ktorom nájdete niekoľko možností. V tomto prípade nás však zaujíma prvá, teda zlúčiť a opraviť.

Ako v telefóne zlúčiť duplicitné kontakty?
Zdroj: Vosveteit.sk

Opäť sa vám otvorí okno, v ktorom uvidíte ako prvú možnosť zlúčiť duplikáty.

Ako v telefóne zlúčiť duplicitné kontakty?
Zdroj: Vosveteit.sk

Po kliknutí na ňu vás aplikácia zavedie do nového okna, v ktorom uvidíte duplicitné kontakty za predpokladu, že nejaké v telefóne máte.

Ako v telefóne zlúčiť duplicitné kontakty?
Zdroj: Vosveteit.sk

V tomto bode máte k dispozícii niekoľko možností. Prvou a najjednoduchšou je zlúčiť všetky duplicitné kontakty. Nájdete ju v spodnej časti okna. Zároveň si však môžete vybrať jednotlivé kontakty a sami sa rozhodnúť, či ich chcete zlúčiť alebo nie.

Ak sa rozhodnete zlúčiť všetky kontakty, počkajte chvíľu, než aplikácia dokončí svoju robotu. Potom by mal byť váš problém vyriešený. Aplikácia Kontakty funguje dobre, no stále máte možnosť manuálneho vytriedenia telefónneho zoznamu. Podotýkame však, že táto cesta vám zaberie oveľa viac času.

Manuálne vymazanie kontatov

Ak viete aké máte v smartfóne duplicitné kontakty, v telefónnom zozname ich manuálne označte. Po označení kliknite na ikonku troch bodiek v pravom hornom rohu a otvorí sa vám niekoľko možností. Medzi nimi bude aj možnosť zlúčenia označených kontaktov.

Automatické nájdenie a zlúčenie kontaktov je však oveľa jednoduchšie, pretože nemusíte manuálne hľadať všetky kontakty, ktoré máte v smartfóne uložené dvakrát.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre