Spravodajstvo

AKTUÁLNE: Anonymous tvrdia, že získali menný zoznam Rusov, ktorí boli povolaní do vojny

Anonymous hovoria, že hackli ruské ministerstvo obrany. Dostali sa údajne k menám Rusov, ktorí majú narukovať do vojny.

AKTULIZOVANÉ (24.09.2022 9:42): Hackeri niekoľko hodín dozadu zverejnili kompletný zoznam mien mužov, ktorí majú narukovať na vojnu.

Vojna u nášho východného suseda začala ešte vo februári tohto roka a málokto čakal, že Ukrajinci budú schopní tak dlho odolávať agresii Rusov. Vďaka odhodlaniu a podpore demokratické sveta, sa im to ale úspešne darí.

A aj keď Rusi dobyli pomerne rozsiahlu časť krajiny, tak Ukrajinci prevzali v posledných týždňoch iniciatívu a priebežne vytláčajú okupantov. Aktivita Ukrajincov vyústilo dokonca v to, že ruský prezident nepriamo priznal, že „špeciálna vojenská operácia“ je v skutočnosti vojnou, v ktorej strácajú dych. V priebehu stredy oznámil čiastočnú mobilizáciu.

Minister obrany Sergej Šojgu, ktorý vystúpil po Putinovom prejave k národu, uviedol, že bude povolaných 300 000 mužov s „predchádzajúcou vojenskou skúsenosťou“.

Domáce obyvateľstvo doposiaľ sledovalo vojnu najmä cez televízne obrazovky a to len zo záberov, ktoré im cenzorský úrad pustil. Mnohí z Rusov nemali a ani nemajú riadne vedomosti o tom, čo sa deje na Ukrajine. Veľká časť ľudí ale cenzúru obchádza prostredníctvom VPN služieb. Ale aj tie sú postupne zakazované miestnymi úradmi.

Potom, ako Putin oznámil mobilizáciu, veľká časť obyvateľov začala hľadať spôsoby, ako sa vyhnúť narukovaniu do vojny. Mnohí z Rusov dokonca utiekli za hranice krajiny.

Anonymous hackli ruské ministerstvo obrany

Len pred malými chvíľami hackeri z Anonymous publikovali na sociálnej sieti príspevok, v ktorom tvrdia, že hackli miestne ministerstvo obrany. Dáta, ku ktorým sa dostali, obsahujú menný zoznam viac ako 300-tisíc Rusov, ktorí boli povolaní do vojny, hovoria hackeri.

„PRÁVE TERAZ: Kolektív #Anonymous hackol webovú stránku ruského ministerstva obrany a získal údaje o 305 925 ľuďoch, ktorí budú pravdepodobne mobilizovaní v prvej z troch vĺn mobilizácie. #OpRussia #SlavaUkraïni“, píšu hackeri v príspevku nižšie.

V statuse rovnako uverejnili aj náhľad databázy s menným zoznamom ľudí, ktorí majú narukovať do vojny.

Druhým dychom je ale potrebné uviesť, že nateraz nie sme schopní verifikovať pravdivosť slov hackerov. Rovnako treba prízvukovať, že hackeri nezverejnili kompletný zoznam mien ľudí, ktorí mali byť povolaní do vojny.  AKTULIZOVANÉ: Hackeri niekoľko hodín dozadu zverejnili kompletný zoznam mien mužov, ktorí majú narukovať na vojnu. Zoznam je dostupný z odkazu v príspevku Anonymous vyššie.

Zoznam Rusov ktori maju narukovat na vojnu
Zdroj: Vosveteit.sk / Printscreen zoznamu

Celú situáciu okolo tvrdení Anonymous budeme sledovať a článok priebežne aktualizovať.

Zobraziť komentáre
Close
Close