Aktivujte si virtuálnu RAM v smartfóne a zvýšite si tak výkon telefónu. Pozrite sa, ako na to

Pozrite sa, ako si môžete v telefóne aktivovať rozšírenie RAM a užívať si tak plynulejší chod aj vášho zariadenia. Zaberie vám to len chvíľku.

RAM pamat Android smartfon
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing.com

Virtuálna RAM sa stala trendom smartfónov v posledných rokoch, kedy pribudla do telefónov viacerých značiek. Ideálna je pre tých používateľov, ktorí si kúpia telefón s nižšou kapacitou operačnej pamäte, prípadne využívajú starší telefón, ktorý disponuje napríklad 3 či 4GB operačnej pamäte. Jej rozšírenie je však jednoduché a zvládne to každý používateľ s kompatibilným smartfónom už v priebehu niekoľkých desiatok sekúnd až minút. Ako toto nastavenie môžete nájsť vo vašom zariadení aj vy a ako si ho aktivovať? To si teraz prezradíme v našom článku a ukážeme si, ako si zrýchliť telefón a zvýšiť jeho výkon.

Takto si aktivujte virtuálnu RAM aj vo vašom smartfóne

Ako sme už spomenuli, aktivácia virtuálnej RAM je otázkou niekoľkých minút či dokonca sekúnd. Vyžaduje si to len nájsť to správne nastavenie v našom telefóne a v mnohých prípadoch aj výber toho, o koľko si chceme túto pamäť zvýšiť. A kde sa vezme táto kapacita operačnej pamäte navyše? Vezme si kúsok z nášho interného úložiska, ktoré má vždy podstatne väčšiu kapacitu. Takýto je postup pri aktivácii virtuálnej RAM vo vašom Xiaomi telefóne. Upozorňujeme ale, že postup sa môže mierne líšiť pri rôznych telefónoch a sekcie v nastaveniach sa môžu volať inak.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
  • V nastaveniach vášho smartfónu klepnite na možnosť Ďalšie nastavenia
  • Zvoľte sekciu Rozšírenie pamäte
  • Vyberte si, o koľko chcete operačnú pamäť virtuálne rozšíriť
  • Reštartujte váš smartfón

Pre koho je táto funkcia určená?

Rozšírenie operačnej pamäte o niekoľko gigabajtov môže pomôcť používateľom, ktorí majú menej výkonné telefóny s nižšou kapacitou RAM. Musíme ale spomenúť, že funkciu si radi aktivujú aj používatelia s výkonnejšími telefónmi, ktorí rozdiel v konečnom dôsledku ani toľko nepocítia. Dôvodom je najmä to, že virtuálna RAM je skutočne súčasť nášho interného úložiska, ktoré má síce väčšiu kapacitu, no nižšiu rýchlosť. Preto virtuálne navýšenie kapacity našej operačnej pamäte nie je plnohodnotnou pamäťou ako tá, ktorú v smartfóne máme už pri jeho kúpe.

Komu by sme teda odporučili aktiváciu tejto funkcie? Bezpochyby používateľom smartfónov so 4GB operačnej pamäte a menšou kapacitou. Ak však vlastníte telefón so 6GB či 8GB pamäte, tak pravdepodobne rozdiel nepocítite a zbytočne si „odkrojíte“ z interného úložiska. Ak máte telefón, ktorý vám umožní vybrať si veľkosť rozšírenia operačnej pamäte, tak optimálnou hodnotou je rozšírenie o cca 3GB. Ako ste mohli vidieť na obrázku vyššie, náš smartfón nám ponúkol rozšírenie o až 5GB, čo je pre používanie telefónu až nadbytok.

Využívate vo svojom smartfóne rozšírenie o virtuálnu RAM? A poznali ste túto funkciu aj predtým? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre