BezpečnosťNávody

Ako zistiť, že váš kontakt používa neoficiálnu WhatsApp aplikáciu a prečo by ste mali s ním obmedziť kontakt?!

Neoficiálna aplikácia WhatsAppu môže odhaliť vašu konverzáciu tretej strane. Ako zistiť, že osoba na druhej strane, používa alternatívnu aplikáciu?!

WhatsApp je v súčasnosti najrozšírenejšou komunikačnou platformou na svete, ktorá sa stala súčasťou našich každodenných životov. Používame ju na komunikáciu s priateľmi no i s kolegami z práce.

Prostredníctvom WhatsAppu často zdieľame aj citlivé údaje. No vďaka funkciám, ako sú miznúce správy či end-to-end šifrovanie, máme istotu, že zostanú aj súkromnými. No v prípade alternatívnych aplikácií, ako je napríklad WhatsApp Plus, WhatsApp nedokáže garantovať súkromie správ. Tento typ aplikácií totiž neponúka šifrovanie správ a rovnako prijaté a odoslané správy môžu skončiť na servery tretej strany. To je jedna z najväčších výčitiek neoficiálnych aplikácií, ktoré umožňujú pripojenie sa k WhatsApp účtu. Mimochodom, ak používate alternatívnu aplikáciu WhatsAppu, tak ide o jeden z dôvodov, prečo vám môže WhatsApp odstrániť váš účet.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vylúčme teraz, že vy používate alternatívnu aplikáciu k WhatsAppu, no dali by ste ruku do ohňa za osobu na druhej strane konverzácie, že nepoužíva napríklad WhatsApp Plus? Pravdepodobne asi nie. Otázkou je, ako môžeme zistiť, že váš kontakt používa neoficiálnu aplikáciu. Odpoveď je, že sa to nedá na 100%, no existuje viacero indikátorov, ktoré môžu naznačovať, že sa tak deje.

Nemôžete vidieť status, či je kontakt online

Ak máte podozrenie, že osoba na druhej strane konverzácie používa WhatsApp Plus či inú alternatívnu aplikáciu, prvou vecou, ktorú by ste mali urobiť je, spýtať sa sám seba, či ste ho niekedy videli online. Ak je odpoveď nie, jedným z možných vysvetlení je, že nepoužíva originálnu aplikáciu WhatsAppu.

No pravdou je, že túto funkciu ponúka nejaký ten piatok aj WhatsApp, no mnoho ľudí ju stále nepozná. Preto je veľká šanca, že ak nevidíte tento status, tak možno ste natrafili na používateľa aplikácie WhatsApp Plus.

Nevidíte, či kontakt odpisuje alebo nahráva hlasovú správu

Existuje viacero spôsobov, ako môžete druhej strane obmedziť viditeľnosť animácie vo WhatsAppe, že odpisujete na správu alebo odpovedáte hlasovou správou. No ich využitie je komplikované. Napríklad musíte odpovedať z notifikačnej lišty alebo si zapnúť režim lietadla, aby osoba na druhej strane nevidela, že reagujete na správu. No pomocou aplikácie WhatsApp Plus, viete vypnúť, aby osoba na druhej strane videla, že reagujete na správu. Ak sa teda stretávate s absenciou tohto indikátora často, tak je vysoko pravdepodobné, že druhá strana používa alternatívnu aplikáciu k WhatsAppu.

Namiesto emoji vidíte zvláštne znaky

Aplikácie tretích strán často ponúkajú rôzne exkluzívne emoji, ktoré originálna aplikácia WhatsAppu nedokáže riadne zobraziť. Namiesto smejúcej sa tváričky tak uvidíte zvláštne znaky alebo uvidíte prázdne políčko.

Môže sa ale stať, že emotikony nevidíte, ak vaša verzia WhatsApp je zastaralou. Takže predtým, ako niekoho obviníte, že používa WhatApp Plus či inú obdobnú aplikáciu, aktualizujte si WhatsApp.

Reaguje na správy či statusy, ktoré ste odstránili

Medzi ďalšie varovné signály patrí aj to, ak vám kontakt odpovie na vaše statusy, ktoré ste vymazali, prípadne sa váš kontakt preriekne, že vidí vaše vymazané správy alebo na ne pravidelne reaguje.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close