WhatsApp sprístupňuje funkciu miznúcich správ aj pre existujúce čety. Kde ju nájdete a ako ju zapnete? Pozrite sa!

Funkcia miznúcich správ bola dlho dostupnou len pre novovytvorené čety. To sa ale najnovšie mení. Funkciu zapnete už aj pri existujúcich konverzáciách.

WhatsApp
Zdroj: Vosveteit.sk (Peter Borko)

WhatsApp ešte koncom minulého roka priniesol pre používateľov platformy nové možnosti interakcií s miznúcimi správami. Asi tou najzásadnejšou bolo, že používatelia dostali do rúk nástroj, prostredníctvom ktorého môžu nastaviť čas, kedy sa má správa automaticky odstrániť. Druhá funkcia, ktorú služba priniesla, je možnosť nastavenia miznúcich správ ako predvolenú formu komunikácie. Malo to však jeden háčik, miznúce správy bolo možno nastaviť iba pri nových konverzáciách. Inými slovami, novinka nebola dostupnou pre existujúce čety, ale len pre nové.

Len pár dní dozadu platforma WhatsApp prostredníctvom sociálnej siete Twitter oznámila, že umožní zmeniť existujúcu konverzáciu na čet s miznúcimi správami.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

 „Nastavenie miznúcich správ je teraz jednoduchšie! Teraz môžete nastaviť predvolené miznúce správy pre nové a existujúce čety naraz.

Vyberte si časovač trvania, potom ho vyberte a aplikujte na ľubovoľné čety, ktoré chcete.“, píše WhatsApp v príspevku nižšie.

Ako si môžete nastaviť miznúce správy pri existujúcom čete?

Zmeniť typ existujúcej konverzácie na čet s miznúcimi správame je pomerne jednoduché. Môžete tak spraviť prostredníctvom pár kliknutí priamo v čete.

Potom, ako si otvoríte konverzáciu, tak kliknite na tri zvislé bodky v pravom hornom rohu. Následne by ste mali v ponuke vidieť možnosť Miznúce správy. Ak ju ešte neevidujete, tak nepanikárte. Mala by sa vám objaviť v priebehu najbližších hodín až dní. Ak ju už máte dostupnú, tak na ňu kliknite. V ďalšom kroku zvoľte čas, po ktorom má dôjsť k odstráneniu správ. K dispozícii budete mať štyri možnosti – 90 dní, 7 dní, 24 hodín alebo funkciu môžete vypnúť.

Následne, ako funkciu zapnete, tak by ste mali vidieť upozornenie, ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie.

WhatsApp miznuce spravy existujuce cety_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Záverom treba ale podotknúť, že nové nastavenia sa aplikujú len na nové správy. Znamená to, že existujúce správy, ktoré boli odoslané a prijaté pred tým, ako ste funkciu zapli, nebudú týmito nastavením ovplyvnené.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre