Návody

Ako vo WhatsApp skryť to, že odpisujete na správu

Súkromie v aplikácií WhatsApp nemusí byť vždy na vysokej úrovni. Preto napríklad vyskúšajte skryť to, že odpisujete na správu.

Moderné chatovacie aplikácie mimoriadne zdynamizovali celý proces odosielania a prijímania správ. Časy e-mailov a starých SMS správ, kedy ste nevedeli, či druhá strana správu videla, alebo či na ňu odpisuje sú dávno preč. Niekedy ale nemusí byť na škodu mať trochu súkromia a vedieť sa pred druhým človekom trochu skryť.

Vypnutie animácie pri písaní správy

Pomocou WhatsAppu si nemusíme písať iba s rodinou alebo známymi, ale aj napríklad s pracovnými kontaktmi. Pri takomto vzťahu si niekedy chceme zachovať isté súkromie, ktoré nám ale funkcionality WhatsAppu mierne narúšajú. Druhá strana vidí, kedy sme online, vidí naše príspevky a taktiež to, či a ako dlho na správu odpisujeme. Väčšine týchto funkcionalít a tomu, ako ich vypnúť sme sa venovali v tomto článku.

No animácia pri písaní správy sa zatiaľ vypnúť nedá. Existujú ale spôsoby, ako ju obísť a my si dnes ukážeme, aké to sú.

Prvým riešením je Režim v lietadle. Ak obdržíte správu a príde vám o tom notifikácia, tak je už správa načítaná vo vašom zariadení. V tom momente viete zapnúť Režim v lietadle, ktorý vás odpojí od všetkých sietí. Vy si tak viete otvoriť správu a pokojne na ňu odpísať bez toho, aby o tom druhá strana vedela. Bonusom je taktiež fakt, že druhá strana taktiež neuvidí to, že ste si správu prečítali. Po napísaní správy ju odošlite a vypnite Režim v lietadle. Správa sa odošle hneď, ako budete pripojený na sieť.

režim v lietadle
Zdroj: unsplash.com

Vytvorenie textu v inej aplikácii

Samotný text odpovede si viete vytvoriť aj v inej aplikácii, ako napríklad Poznámkový blok, či Microsoft Word, možností je veľa. Následne iba správu skopírujete a prilepíte vo WhatsAppe a kliknite na ikonu s názvom odoslať.

Využitie notifikácie

Ak máte povolené notifikácie od WhatsAppu, tak sa vám v notifikačnej lište okrem novej správy objavia aj ďalšie možnosti. Správu viete narýchlo označiť ako prečítanú, no taktiež na ňu môžete odpovedať.

whatsapp notifikácia 1
Zdroj: vosveteit.sk

Kliknutie na tlačidlo Odpovedať vám otvorí malý chat, do ktorého viete napísať svoju odpoveď a taktiež ju viete aj odoslať. Druhá strana neuvidí to, že na správu odpisujete.

whatsapp notifikácia 2
Zdroj: vosveteit.sk

Veríme, že vám tieto triky pomôžu k zlepšeniu súkromia počas používania aplikácie WhatsApp.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close