Ako vykonať hardvérový test na telefóne Samsung: Ak máte podozrenie, že niečo nefunguje, toto vám to potvrdí!

Pri poruche telefónu Samsung, nemusíte hneď utekať do servisu, aby ste sa dozvedeli, čo je nefunkčné. Môžete vykonať diagnostiku telefónu aj doma pomocou tohto nástroja.

pokazeny smartfon rozbity telefon diagnostika telefonu
Zdroj: Antonio Guillem / shutterstock.com

Naše smartfóny sú spotrebným tovarom a je celkom bežné, že sa v priebehu času nejaký komponent telefónu môže opotrebovať alebo pokaziť. Niektoré poruchy zariadenia sú viac bijúce do očí ako tie druhé. Napríklad to, že sa vám nenabíja smartfón, spoznáte hneď. Niekedy stačí len vyčistiť USB výstup, no inokedy treba celú súčiastku odstrániť a vymeniť ju za novú. No smartfóny majú aj také komponenty, u ktorých chyba nemusí byť na prvý pohľad hneď viditeľná. Môže ísť napríklad o senzor priblíženia, ktorý nemusí fungovať správne počas telefonovanie. V tomto prípad môže byť chyba často schovaná v samotnej aplikácii Telefón a senzor ako taký, môže fungovať správne. V telefóne nájdeme ale oveľa viac senzorov.

Otázkou je, existuje nejaký nástroj, pomocou ktorého môžeme otestovať jednotlivé komponenty v telefóne ešte predtým, ako ho odnesieme do servisu? Odpoveď na túto otázku znie, že áno. Viacero výrobcov telefónov schováva do svojich zariadení rôzne nástroje na kontrolu telefónu. Takýmito skrytými nastaveniami disponujú napríklad telefóny Xiaomi, no i zariadenia z kuchyne Samsungu. Nižšie vám ukážeme, kde tieto nastavenia nájdete v telefónoch kórejského výrobcu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako vykonať hardvérový test na telefóne Samsung

Pravdepodobne by ste funkciu, ktorá umožňuje vykonať test funkčnosti hardvérových komponentov telefónu, hľadali v nastaveniach mobilu. No v tomto prípade tomu tak z nejakého dôvodu nie je. Tento nástroj nájdete v aplikácii Samsung Member, teda Samsung členovia.

Funkcia je dostupnou z úvodnej obrazovky aplikácie. Ako môžete vidieť nižšie na snímke obrazovky, tak ju nájdete pod úvodným bannerom a volá sa Diagnostika. Následne, ako kliknete na túto možnosť, tak uvidíte ponuku, ako môžete vidieť na druhej snímke obrazovky. V rámci ponuky nájdete viacero nástrojov, pomocou ktorých môžete diagnostikovať váš smartfón. No ak chcete otestovať hardvérové komponenty vášho zariadenia, tak kliknite na možnosť Diagnostika telefónu.

V ďalšom kroku môžete otestovať jednotlivé komponenty, napríklad NFC, funkčnosť SIM karty, rozpoznávanie priblíženia, dotykovú obrazovku a podobne. K dispozícii máte celkovo 26 testov. No rovnako môžete vykonať test všetkých komponentov na jedenkrát. Ako zvolíte túto možnosť, tak smartfón vás prevedie všetkými testami a vy budete môcť zistiť, čo vám nefunguje správne.

V niektorých prípadoch, ako je test fotoaparátu, test mikrofónu, test zvýšenia a zníženia hlasitosti a podobne, bude potrebná vaša interakcie, a preto nestačí, ak telefón položíte bokom a necháte test bežať. Nemusíte sa ale báť, že by to bolo niečo komplikované alebo, že by vám to zabralo extrémne veľa času. Je to otázka pár minút.

Po úspešnom dokončení diagnostiky sa vám zobrazí súhrn testov (úspešné testy, chybné funkcie atď.). Chybné funkcie budú zvýraznené červenou farbou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre