MIUI 11: Pozrite si skryté menu, ktoré Vám umožní otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov smartfónu

Pomocou týchto pár kliknutí si môžete otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov Vášho smartfónu

Servisne menu v Xiaomi a redmi telefonoch
Zdroj: Vosveteit.sk

Smartfóny sú spotrebnou vecou, ktorých životnosť je obmedzená. Približne takto rok dozadu sme Vám priniesli návod, ako je možné otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov v Xiaomi a Redmi smartfónoch. V tom čase bola dostupná verzia nadstavby MIUI 10 a vzhľadom na to, že medzičasom spoločnosť aktualizovala verziu nadstavby na novšiu a zároveň došlo k drobným zmenám v postupe, tak by sme Vám chceli dať ešte raz do pozornosti skryté servisné menu.

Takto zapnete servisné menu

Servisné menu v telefónoch Xiaomi a Redmi slúži na to, aby ste si mohli otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov zariadenia. Napríklad funkčnosť mikrofónu, čítačky SIM karty, funkčnosť notifikačnej diódy, displeja, WiFi modulu a podobne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Do menu sa dostanete veľmi jednoducho. Otvorte si Nastavenia Vášho smartfónu, choďte do sekcie O telefóne, po tom kliknite na položku Kompletné a niekoľkokrát rýchlo za sebou kliknite na možnosť Verzia jadra. 

V rámci tejto ponuky ako sme vyššie už spomínali, tak si môžete otestovať funkčnosť jednotlivých komponentov zariadenia.

Servisne menu Xiaomi_3
Zdroj: Vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre