APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako vo WhatsApp poslať krátke video ako GIF? Túto fintu pozná len málokto

WhatsApp má v sebe vstavaný editor videí, ktorý umožňuje z videa spraviť GIF súbor. Pozrite sa, ako na to.

GIF je formát digitálneho súboru, ktorý vznikol v roku 1987 a bol vytvorený najmä s cieľom zmenšiť veľkosť videí, ktoré si posielame cez internet. Dnes mnohí z nás majú neobmedzené dátové balíčky, prípadne máme predplatený taký objem dát, že veľkosť videa už nezohráva úlohu, no aj napriek tomu, je tento digitálny formát nesmierne populárny.

Väčšina z nás si ho spája s krátkymi a vtipnými klipmi, ktorých primárnym účelom je pobaviť. Mnohí tento formát obrázkov používajú aj na vyjadrenie pocitov či nálady v reakcii na prijaté správy. Veľká časť ľudí na to, aby odoslali GIF súbor, sťahujú aplikácie tretích strán, aby ho mohli vytvoriť z videa v telefóne. Pravdou ale je, že WhatsApp ponúka funkciu, pomocou ktorej môžeme krátke video premeniť v GIF. No niektoré funkcie ale jednoducho nie sú hneď viditeľné vrátane tejto. Poďme sa teraz spolu pozrieť na to, kde tento nástroj nájdeme.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako vytvoriť z videa GIF a poslať ho vo WhatsAppe?

Vytvorenie GIFu z videa vo WhatsApp je pomerne jednoduché, no existuje tam jedno obmedzenie. Maximálna povolená dĺžka videa v tomto formáte môže byť 6 sekúnd.

Pre vytvorenie GIF videa postupujte nasledovne. Vo vlákne konverzácie kliknite na možnosť priloženia súboru. Následne v galérii telefónu vyhľadajte video, ktoré chcete odoslať ako GIF. Potom pomocou vstavaného editora vyberte z videa 6 alebo menej sekundový úsek záberu, ktorý chcete odoslať. Ako môžete vidieť na druhej snímke nižšie, tak WhatsApp vám následne ponúkne možnosť, aby ste video odoslali ako GIF.

Hlavnou výhodou GIF súborov je, že tento súbor sa automaticky prehráva v sľučke zatiaľ čo video musí adresát na druhej strane manuálne spustiť. Tento typ súboru môže tak priniesť oživenie do konverzácie, ak si to vyžaduje situácia.

Okrem iného do takto vytvoreného videa môžete pridať text, emoji či nálepky, ktoré rovnako vedia oživiť GIF.

Poznali ste túto funkciu? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close