Filmy a seriálySpravodajstvo

Koľko mobilných dát minieme sledovaním filmov a seriálov na Netflixe?

Pozrite sa, koľko mobilných dát prenesiete sledovaním filmov a seriálov na Netflixe ako aj na to, ako rýchly internet potrebujete, aby ste mohli komfortne sledovať videá.

Pri výbere mobilného paušálu si len málokedy uvedomíme, koľko mobilných dát budeme neskôr potrebovať. Problémom je obsah, ku ktorému pristupujeme prostredníctvom internetu.

Zatiaľ, čo v prípade počúvania hudby sú dátové prenosy pomerne malé (približne 70 MB za hodinu vo vysokej kvalite), tak čo sa týka sledovania videí, situácie je odlišnou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Koľko dát sledovaním Netflixu prenesieme?

Filmy, či seriály vo väčšine prípadov trvajú od niekoľko desiatok minúť až po dve hodiny. Málokto si ale uvedomuje, že jeden film, ktorý si pozrieme na Netflixe, môže prečerpať dáta, ktoré máme predplatené v paušále.

Samozrejme, všetko závisí od kvality videa, v ktorom pozeráme filmy a seriály. Platforma ponúka štyri rozlíšenia: nízke (360p), štandardné (480p), vysoké (720p alebo 1080p) a najvyššie (4K UHD). Vo všeobecnosti najrozšírenejším rozlíšením, ktoré používa väčšina z nás, je vysoké. Prejdime však k dátovej stope, ktorú prenesieme počas jednej hodiny sledovania videí.

Za hodinu sledovania filmov, či seriálov podľa Netflixu v nízkom rozlíšení odhadom prenesieme 0,3 Gb. V príde štandardného rozlíšenia prenesieme za hodinu okolo 0,7 Gb. Ak sledujeme videá vo vysokom rozlíšení, tak za hodinu môžeme preniesť až 3 Gb dát. Čo sa týka najvyššieho rozlíšenia, tak preniesť môžeme za hodinu až do 7 Gb dát.

Ako rýchly internet odporúča Netflix, aby ste mohli sledovať videá?

V súvislosti s témou je potrebné spomenúť aj to, ako rýchly internet potrebujeme, aby sme mohli komfortne sledovať videá. V prípade sledovania videí v nízkom rozlíšení postačuje internet, ktorého rýchlosť je 3-4 Mbps. Na sledovanie videa v HD kvalite je odporúčaná rýchlosť internetu 5-8 Mbps. Na to, aby sme mohli komfortne sledovať videá v najvyššom rozlíšení, tak odporúčaná rýchlosť internetu je najmenej 25 Mbps.

Koľko mobilných dát prenesiete mesačne a ako rýchly internet máte? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close