Anonymous kritizujú Elona Muska: Namiesto toho, aby zbavil svet hladovania, chce kúpiť Twitter

Elon Musk urobil ponuku pre akcionárov Twitteru, aby mu predali svoje akcie.

Elon Musk a Anonymous
Zdroj: flickr.com (Daniel Oberhaus, Jørn Eriksson)

Elon Musk ešte koncom marca prostredníctvom Twitteru naznačil, že zvažuje založenie novej sociálnej siete. Ako dôvod uviedol, že Twitter obmedzuje slobodu slova. Krátko na to Musk kúpil 9,2% akcií spoločnostistal sa najväčším akcionárom sociálnej siete, ktorú kritizoval.

Najnovšie sa do pozornosti dostáva ďalší muskov „výstrelok“. Ako uviedol na sociálnej sieti, tak spravil ponuku zvyšným akcionárom spoločnosti, aby mu predali svoje akcie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Musk akcionárom ponúkol 54,20 dolárov za jednu akciu spoločnosti. Celkovo tak hovoríme o transakcii v hodnote približne 43 miliárd dolárov.

„Investoval som do Twitteru, pretože verím v jeho potenciál byť platformou pre slobodu prejavu na celom svete a verím, že sloboda prejavu je spoločenským imperatívom fungujúcej demokracie.

Odkedy som však investoval, teraz si uvedomujem, že spoločnosť nebude prosperovať ani nebude slúžiť tomuto spoločenskému imperatívu vo svojej súčasnej podobe. Twitter sa musí transformovať v súkromnú spoločnosť…“ uviedol Musk v liste pre predsedu predstavenstva spoločnosti. Ďalej dodal, že táto ponuka je jeho poslednou a najlepšou ponukou.

V rámci ďalšieho Tweetu vytvoril anketu, prostredníctvom ktorej sa pýta, či by mali o ponuke rozhodnúť akcionári, alebo členova predstavenstva. Viac ako 80% respondentov sa k tomuto momentu vyjadrilo, že by mali o tejto transakcii rozhodnúť akcionári.

Ponuku stihli okomentovať už aj hackeri z Anonymous

Na ponuku Elona Muska poukázali aj hackeri zo skupiny Anonymous, ktorí poukazujú na absurdnosť celej situácie.

„Nie je to šialené? @elonmusk by mohol ľahko ukončiť hladovanie pre všetkých ľudí na tejto planéte, ukončiť bezdomovectvo pre všetkých a on sa sústreďuje na nákup Twitteru… Priority, však?“

Mimochodom, hodnota majetku Elona Muska sa aktuálne odhaduje na 216 miliárd dolárov, čo robí z neho najbohatšieho muža na planéte. Aký je váš názor na celú situáciu?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre