Ako skopírovať text z fotografie, aby ste ho mohli ďalej upravovať? Tento jednoduchý trik takmer nikto nepozná!

Pozrite sa na jednoduchý návod, ako môžete z fotografie skopírovať text a ďalej s ním pracovať v editore. Umožňuje to funkcie Lens, ktorú nájdete v aplikácii Fotky.

ako kopirovat texz z fotky titulka
Zdroj: Vosveteit.sk

Naše smartfóny sú oveľa šikovnejšie zariadenia, než si myslíme. A hoci ich používame hlavne za účelom, aby sme sa mohli spojiť s našimi známymi či priateľmi, tak v sebe schovávajú viacero užitočných nástrojov, ktoré nám môžu uľahčiť život. Nedávno sme upozornili na 5 funkcií, ktoré stoja za vyskúšanie. Napríklad, ako môžete písať komfortne jednou rukou na klávesnici telefónu s veľkou obrazovkou, alebo ako rýchlo nájsť súbory a aplikácie v telefóne.

Pravdepodobne ste sa už stretli so situáciou, kedy ste museli prepisovať text, napríklad z učebnice do počítača. Je to celkom otrava, ak je textu veľa. Vedeli ste ale, že vám s tým môže pomôcť váš mobil? Obsahuje totiž funkciu, pomocou ktorej môžete z fotografie zosnímať text a preposlať si ho, napríklad do počítača, prípadne s ním môžete pracovať priamo v telefóne. Poďme sa na túto funkciu spolu nižšie pozrieť ako funguje a kde ju nájdete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako skopírovať text z fotografie

Ak chcete pracovať s textom, ktorý je na fotografii či na obrázku, tak je to veľmi jednoduché. Otvorte si aplikáciu Fotky od spoločnosti Google (pozn. redakcie: obdobnou funkciou disponujú aj iné aplikácie, napr. Galéria od spoločnosti Samsung). Vyhľadajte teraz snímku, z ktorej chcete skopírovať text. Otvorte ju.

ako skopirovat text z fotografie navod_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako otvoríte snímku, z ktorej chcete skopírovať text, tak zo spodnej ponuky vyberte možnosť Lens. Ak vám smartfón automaticky neponúkne následne v náhľade možnosť Vybrať text, tak kliknite dvakrát na časť obrázku s textom, ktorý chcete skopírovať.

Aplikácia vám potom umožní vybrať konkrétnu pasáž textu, prípadne vyznačiť všetko. Potom už len stačí kliknúť na tlačidlo Kopírovať. Text budete môcť následne skopírovať do e-mailu, ktorý si pošlite, alebo ho nahrajte rovno do editora v smartfóne, kde budete môcť s ním hneď pracovať.

ako skopirovat text z fotografie navod_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Mimochodom, cez funkciu Lens môžete text zo snímky aj preložiť, ak je v cudzom jazyku, prípadne umožňuje vyhľadať aj ďalšie informácie na internete, ktoré súvisia s fotografiu či textom na snímke. Rovnako si môžete text aj prehrať.

Využite túto funkciu naplno. Prepojte si smartfón s počítačom

Máme pre vás ešte jeden tip. Ak máte smartfón prepojení s počítačom, tak keď kliknete na tri zvislé bodky, tak budete môcť text priamo skopírovať do vášho počítaču bez toho, aby ste ho kopírovali napríklad do e-mailovej schránky a poslali ste si ho. Musíte byť ale prihlásení v telefóne s rovnakým Google účtom, ako ste prihlásení vo vašom smartfóne aj v prehliadači Chrome.

Poznali ste túto funkciu, prípadne poznáte iný užitočný nástroj? Dajte nám o ňom vedieť nižšie v komentároch alebo na sociálnych sieťach.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre