BezpečnosťNávody

Ako si dať pauzu od Facebooku? Takto si dočasne deaktivujete účet

Každý by si mal raz za čas dopriať detox od sociálnych sietí a nižšie vám ukážeme ako na to.

Sociálne siete ako napríklad Instagram alebo Facebook sa snažia za každú cenu udržať našu pozornosť. Dávkujú nám kvantá obsahu a vôbec nie je prekvapivé, že si z času na čas potrebujeme dať pauzu, hlavne od Facebooku.

Ak máte pocit, že vás čas strávený na tejto sociálnej sieti vyčerpáva alebo dokonca frustruje, nečakajte dlhšie a dajte si od tejto siete čím skôr pauzu. Už dlhšie panuje názor, že sociálne siete nie sú najlepšie pre naše duševné zdravie a nové výskumy túto myšlienku len potvrdzujú. Ak trávime na sociálnej sieti veľa času, môžu sa objaviť stavy osamelosti či depresie. Mladí sú na devastujúce účinky sociálnych sietí náchylnejší oveľa viac.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Škodlivý vplyv sociálnych sietí vyplýva hlavne z toho, že dnes mnohí pre internetové „lajky“ urobia skutočne všetko. Na internet pridávajú len tie najlepšie chvíle zo svojich životov a mnohí sledujúci získavajú takzvaný FOMO (pozn. redakcie: Fear Of Missing Out), alebo po našom strach z premeškania. Nadobúdajú falošný pocit, že s ich životom nie je niečo v poriadku, keď ostatní všade cestujú a užívajú si život. To sme ani nezačali s problémom, ktorý predstavuje šírenie dezinformácií, hlavne cez Facebook.

Je viac ako jasné, že používanie sociálnych sietí má veľa negatív, no čo proti tomu môžeme robiť? Ako sme už spomínali, vhodné je spraviť si z času na čas detox a na istú dobu sa od sociálnych sietí odpútať. Nižšie vám ukážeme, ako si môžete dočasne deaktivovať Facebook.

Ako deaktivovať Facebook?

Otvorte si na smartfóne aplikáciu Facebook a kliknite na ikonu troch vodorovných čiar vpravo hore. Otvorí sa vám okno, v ktorom nájdete možnosť Nastavenia a súkromie. Po rozkliknutí tejto možnosti otvorte Nastavenia.

Ako si deaktivovať Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

V nastaveniach kliknite na Centrum účtov.

Ako si deaktivovať Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Po kliknutí na túto možnosť sa vám otvorí okno, v ktorom kliknite na možnosť Osobné údaje.

Ako si deaktivovať Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne kliknite na možnosť Vlastníctvo a riadenie účtu.

Ako si deaktivovať Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Zvoľte si možnosť Deaktivácia alebo odstránenie a zvoľte si svoj účet.

Ako si deaktivovať Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Po voľbe účtu si vyberte či chcete účet deaktivovať alebo zrušiť a po výbere kliknite na pokračovať.

Ako si deaktivovať Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne budete musieť zadať opäť svoje heslo a vytvoriť si nové. Potom sa vás Facebook opýta, prečo chcete účet deaktivovať a na ďalšej obrazovke uvidíte možnosť vybrať si, na aký čas si účet deaktivujete. Maximálne si môžete deaktivovať účet na sedem dní, pričom po tejto dobe sa automaticky obnoví. Môžete si však vybrať aj možnosť reaktivácie účtu len v momente, keď sa doňho opäť prihlásite.

Ako si deaktivovať Facebook
Zdroj: Vosveteit.sk

Vyberte si teda možnosť a svoje rozhodnutie potvrďte. Facebook sa vás ešte opýta, či chcete dostávať notifikácie. Hotovo. Ak by ste sa chceli kvôli nejakému dôvodu do účtu prihlásiť skorej, nie je to absolútne žiaden problém. Stačí použiť vaše prihlasovacie údaje a všetko bude ako po starom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close