APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako obmedziť čas strávený pred obrazovkou smartfónu? Táto funkcia vás zbaví závislosti na telefóne!

Ako môžete obmedziť čas pred obrazovkou vášho smartfónu? Pozrite sa na tento jednoduchý návod, ktorý pomôže aj vám.

Koľko času denne strávite pred obrazovkou smartfónu nezmyselným prechádzaním sociálnych sietí, četovaním alebo sledovaním videí? Ak ste si otvorili tento návod na obmedzenie času pred obrazovkou, pravdepodobne je to viac, ako by ste si želali. Každému sa občas stane, že sa raz za čas zasekne na sociálnych sieťach či pri videách, no ak to presahuje vaše želané hodnoty, tak by ste s tým mali niečo spraviť. Ak chcete obmedziť čas strávený pred obrazovkou smartfónu, môžete jednoducho využiť nastavenia, ktoré vám vaše zariadenie ponúka. Pár tipov k obmedzeniu využívania telefónu nám priniesol portál zdnet.com a vy sa môžete taktiež inšpirovať.

Obmedzte váš čas pred obrazovkou smartfónu vďaka jednoduchým nastaveniam

Aj vy ste si možno všimli, že v rámci nastavení vášho smartfónu sa nachádza aj možnosť známa ako Digitálna rovnováha. Ako už názov tejto sekcie naznačuje, funkcie v nej nám umožňujú nájsť rovnováhu v tom, ako používame náš smartfón a koľko času strávime pred jeho obrazovkou. V rámci tejto sekcie tak vieme naraziť napríklad na informácie o tom, koľko času sme dnes strávili pri ktorej aplikácii, koľkokrát sme svoje zariadenie odomkli či koľko upozornení nám počas dňa prišlo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem toho môžeme ale v rámci Digitálnej rovnováhy nastaviť, koľko času môžeme stráviť denne pri určitých aplikáciách. Po vypršaní limitu sa nám tak vie aplikácia zablokovať do nasledujúceho dňa. K funkcii sa dostanete nasledovne.

  • V nastaveniach vášho smartfónu otvorte sekciu Digitálna rovnováha a rodičovská kontrola
  • Klepnite na možnosť Hlavný panel
  • Zvoľte si aplikáciu, ktorú chcete obmedziť
  • Vyberte možnosť Časovač aplikácie
  • Nastavte si časovač pre používanie aplikácie

Vyskúšajte aj ďalšie možnosti Digitálnej rovnováhy

Obmedzenie času, ktorý strávime pred obrazovkou smartfónu, môže byť skutočne užitočné. Vyššie uvedený postup vám však ponúka len jednu možnosť, no Digitálna rovnováha toho skrýva oveľa viac. Znížiť našu frekvenciu navštevovania smartfónu môže aj využitie režimu večierky, ktorý obmedzí upozornenia a upozorní vás len na prichádzajúce hovory od vami zvolených kontaktov. Pre zvýšenie produktivity môžete využiť aj režim sústredenia.

Digitálna rovnováha smartfónu
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako môžete vidieť, možností je teda viac, ako by ste si pôvodne mysleli. Ak teda chcete pred obrazovkou smartfónu stráviť o niečo menej času, pokojne môžete využiť Digitálnu rovnováhu priamo vo vašich nastaveniach. K dispozícii je ale aj niekoľko externých aplikácií v Obchode Play, ktoré môžu ponúkať možností viac. Populárnou je napríklad aj aplikácia Forest, v rámci ktorej si nechávate rásť stromčeky vo chvíli, kedy telefón nepoužívate.

Forest:Konzentriert Bleiben
Forest:Konzentriert Bleiben
Developer: Seekrtech
Price: Free

Akým spôsobom obmedzujete svoj čas pred obrazovkou smartfónu vy? A koľko času denne s ním strávite? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close