APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako rýchlo odhaliť aplikácie, ktoré ste nepoužili viac ako pol roka? Odstráňte ich jedným klikom a uvoľnite úložný priestor v smartfóne

Pozrite sa, ako rýchlo môžete identifikovať aplikácie, ktoré ste neotvorili viac ako pol roka a odstrániť ich zo smartfónu.

Keď potrebujeme nejakú funkciu pridať do našich telefónov, tak často si otvoríme obchod s aplikáciami a stiahneme prvú či druhú aplikáciu, ktorú sa nám podarí nájsť. Robíme to dokonca aj v prípadoch, kedy naše telefóny funkciou, ktorú potrebujeme, už disponujú.

Tento softvér, ktorý si stiahneme do zariadenia, často použijeme iba jedenkrát alebo dvakrát a následne nám zaberá úložné miesto v smartfóne. Málokto si zároveň uvedomuje, že ide aj potenciálne bezpečnostné riziko a to obzvlášť pri aplikáciách, o ktoré sa vývojári už nestarajú tak často, ako by mali. Napríklad neuvoľňujú pre ne bezpečnostné aktualizácie, ktorými by reagovali na nové hrozby v online priestore. Tieto aplikácie sa odborne volajú „opustené aplikácie“. V ideálnom prípade by ste ich mali odstrániť zo zariadenia čo najskôr, sú totiž dverami pre hackerov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vstavaný správcovia aplikácií v našich telefónoch ponúkajú viacero filtrov, ako môžeme aplikácie usporiadať. Napríklad podľa toho, kedy boli naposledy použité. Filtrovanie ale podľa dátumu im chýba. Na tento problém čiastočne reaguje Obchod Play, cez ktorý si môžete pozrieť, ktoré aplikácie ste viac ako pol roka neotvorili. Ide o softvér, ktorý pravdepodobne aj sami uznáte, že jednoducho nepotrebujete a zaberá vám len úložný priestor. Ako sa ale dostať k týmto aplikáciám? Postup je veľmi jednoduchý. Poďme sa nižšie pozrieť ako na to.

Ktoré aplikácie ste netvorili dlhšie ako 6 mesiacov

Poďme sa teraz pozrieť na aplikácie, ktoré ste dlhšiu dobu nepoužili a sú vhodnými kandidátmi na to, aby ste ich odstránili zo smartfónu. Postup je nasledovný:

  • Otvorte si Obchod Play a kliknite na ikonu vášho profilu.
  • V druhom kroku z ponuky vyberte možnosť Play Protect.
  • V rámci karty Play Protect kliknite na ikonu ozubeného kolieska.
  • V rámci týchto nastavení otvorte možnosť Povolenia pre nepoužívané aplikácie.
  • Následne uvidíte zoznam aplikácií, ktoré ste neotvorili viac ako pol roka. Pomocou ikony koša môžete jednu aplikáciu za druhou odstrániť zo zariadenia. Zaberie vám to len pár sekúnd.

    aplikacie ktore ste neotvorili viac ako pol roka ako ich identifikovat
    Zdroj: Vosveteit.sk

Dovoľte nám zároveň v súvislosti s nastaveniam Play Protect, dať vám do pozornosti aj nastavenie na karte Nastavenia služby Play Protect, aby ste si zapli skenovanie aplikácií, ktoré ste si nestiahli z Obchodu Play ale z iného zdroja. Urobiť tak môžete cez možnosť Zlepšiť detekciu škodlivých aplikácií.

Pevne veríme, že tip na funkciu vyššie, bol pre vás užitočný a hlavne, že sa zbavíte potenciálne nebezpečných aplikácií, prípadne softvéru, ktorý ste dlhšiu dobu nepoužili, aby ste získali voľný úložný priestor pre ďalšie dáta vo vašom smartfóne.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close