BezpečnosťNávody

Ako odstrániť históriu vyhľadávania z Facebooku?

Pozrite sa krok po kroku, ako môžete na Facebooku odstrániť históriu vyhľadávania.

Väčšina prehliadačov či sociálnych sietí, dnes zaznamenáva vašu históriu a Facebook nie je výnimkou. Na jednu stranu môže ísť o užitočnú funkciu, no ak sa vám nepáči, môžete si ju veľmi rýchlo vymazať. Obzvlášť vám odporúčame pravidelne odstraňovať históriu vyhľadávania, ak dávate svoj smartfón do rúk tretím osobám, prípadne používate váš počítač alebo tablet ešte s niekým druhým.

Ako odstrániť históriu vyhľadávania?

Najrýchlejším spôsobom ako históriu vymazať je cez vyhľadávacie pole. Otvorte si aplikáciu, kliknite na ikonku lupy a zobrazia sa vám vaše nedávne vyhľadávania. Ak chcete jedno z nich vymazať, stačí stlačiť ikonku krížika na pravej strane.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Ako vymazať históriu vyhľadávania na Facebooku?
Zdroj: Vosveteit.sk

V nedávnych vyhľadávaniach máte k dispozícii aj možnosť zobraziť všetko. Ak  na ňu kliknete, dostanete sa do histórie vyhľadávania. V tomto okne môžete vymazať celú históriu vyhľadávaní naprieč sociálnou sieťou. Stačí kliknúť na zmazať všetko.

Ako vymazať históriu vyhľadávania na Facebooku?
Zdroj: Vosveteit.sk

Vymažte si históriu cez profil

O niečo komplikovanejším, no stále rýchlym a jednoduchým spôsobom, ako odstrániť históriu vyhľadávania, je prostredníctvom vymazania vašej aktivity cez vአprofil. Otvorte si Facebook, navštívte váš profil a kliknite na ikonku troch bodiek vo vrchnej časti obrazovky.

Dostanete sa do nastavení profilu, kde uvidíte možnosť Záznam o činnosti. Klikneme na ňu a dostanete sa do nastaveniam, kde môžete spravovať všetko, čo ste na sociálnej sieti robili.

Ako vymazať históriu vyhľadávania na Facebooku?
Zdroj: Vosveteit.sk

V tomto okne môžeme nájsť históriu príspevkov, označení, aktivít alebo aj vyhľadávania. Stačí, ak si otvoríte príslušné nastavenie, označíte príspevky, ktoré chcete vymazať a presuniete ich do koša.

Ako vymazať históriu vyhľadávania na Facebooku?
Zdroj: Vosveteit.sk

Alternatívou je v tomto prípade presunutie položiek do archívu. V koši sa všetky príspevky po uplynutí určitej doby navždy vymažú, zatiaľ čo v archíve budú dostupné len vám. Archivovanie príspevkov je skvelý spôsob, ako odstrániť nežiadúce veci z vášho profilu, no stále mať možnosť sa ku nim neskôr vrátiť.

Ako vymazať históriu vyhľadávania na Facebooku?
Zdroj: Vosveteit.sk

Proces vymazania histórie na Facebooku je rovnaký ako na mobile, tak aj na počítači. Sociálna sieť vás síce varuje pred vymazávaním celej histórie, no vzhľadom na mnohé kontroverzie to nemusí byť až tak zlý nápad. Hoci Facebook už nie je tak populárny ako kedysi, stále ide o jednu z najpoužívanejších sociálnych sietí na svete. Mnohí z nás ho používajú denne a možno ani nevedia, že si táto sociálna sieť zapisuje všetko, čo robíme.

Okrem vymazania histórie však Facebook ponúka aj celý rad ďalších nastavení. Obzvlášť dôležitými sú nastavenia súkromia, pomocou ktorých viete určiť, kto bude mať ku vašim príspevkom prístup a kto bude vidieť vašich priateľov alebo iné informácie. Ak vás možnosti súkromia na Facebooku zaujali, v tomto článku bližšie približujeme nastavenia, ktoré by ste určite nemali prehliadať.

V otázke bezpečnosti je dobré vedieť aj to, kto sa vám naposledy prihlasoval do účtu. Ak máte podozrenie, že váš účet nie je len „váš“, takto sa môžete pozrieť na to, či sa vám doňho neprihlásila cudzia osoba.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close