Tieto nastavenia súkromia na Facebooku si hneď teraz zapnite, inak ohrozujete svoje súkromie!

Zlepšite bezpečnosť svojho Facebook účtu pomocou týchto 5 jednoduchých krokov. Ich nastavenie vám nezaberie ani 5 minút.

facebook_bezpecnost uctu_hacker
Zdroj: pngimg.com, Vosveteit.sk

V dnešnom modernom technologickom svete sa dbá na online bezpečnosť oveľa viac, než tomu bolo kedysi. Webové stránky a sociálne siete sú omnoho bezpečnejšie, no istá časť ochrany je aj na pleciach nás, používateľoch.

Na takom Facebooku existuje neskutočné množstvo rôznych nastavení, ktoré vedia ovplyvniť bezpečnosť vášho účtu. A aj preto sa dnes pozrieme na TOP 5 nastavení, ktoré váš Facebook účet zabezpečia čo najlepšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dvojstupňové overenie

Takáto forma overovania totožnosti je v posledných rokoch mimoriadne populárna hlavne pre jej bezpečnosť, no zároveň aj jednoduchosť, no stále mnoho ľudí túto možnosť nevyužíva. Pritom nastavenie dvojstupňového overenia je jednoduché a nie je potrebná inštalácia žiadnej aplikácie.

Jednoducho prejdite do nastavení, kde otvorte sekciu Heslo a zabezpečenie. Trochu nižšie sa nachádza možnosť Používať dvojstupňové overenie. Potom už iba postupujte podľa návodu na obrazovke. Posielanie overovacích kódov si môžete nastaviť do overovacej aplikácie, alebo pomocou SMS.

facebook dvojfázové overenie
Zdroj: vosveteit.sk

Upozornenia o nerozoznanom prihlásení

Tieto upozornenia môžete poznať napríklad z Google účtu. Ak sa do svojho účtu prihlásite z iného zariadenia, tak vás o tom stránka informuje. To je užitočné najmä v prípadoch, ak sa do vášho účtu dostane niekto nepovolaný.

facebook upozornenia o prihlásení
Zdroj: vosveteit.sk

Tieto upozornenia sa zapínajú taktiež v sekcii Heslo a zabezpečenie, kde nájdete možnosť Dostávať upozornenia na neidentifikované prihlásenie. Následne si už iba vyberiete formu zobrazenia upozornenia.

facebook upozorenia prihlásenie
Zdroj: vosveteit.sk

Skryte svoje číslo a e-mailovú adresu

Tieto údaje sú potrebné pri registrácii a Facebook ich rád ukazuje preto, aby sa pomocou nich dalo nájsť čo najviac nových používateľov. Vy ale tieto údaje viete skryť tak, aby ich nikto okrem vás nevidel.

Svoje osobné údaje nájdete v nastaveniach v sekcii Osobné údaje a informácie o účte. V tejto sekcii následne kliknite na Kontaktné informácie. To vám zobrazí váš e-mail a telefónne číslo. Kliknutím na daný údaj viete zmeniť jeho zobrazenie na Iba ja, čo daný údaj skryje pred ostatnými používateľmi.

facebook číslo iba ja
Zdroj: vosveteit.sk

Manažujte zobrazenie svojich príspevkov

Pri zdieľaní príspevkov sa dá nastaviť, kto všetko môže daný príspevok vidieť. Ten sa môže zjaviť každému, alebo iba vašim priateľom, rozhodnutie je na vás. V nastaveniach preto prejdite do sekcie Príspevky.

facebook príspevky
Zdroj: vosveteit.sk

V tejto sekcii viete obmedziť, kto všetko uvidí vaše budúce príspevky, prípadne vaše príbehy.

facebook zobrazenie príspevkov
Zdroj: vosveteit.sk

Nepovoľte Facebooku zobrazenie vášho profilu v Google

Každý z nás si už niekedy vyskúšal vygoogliť svoje meno. Preto je celkom logické, že jednou z vyhľadaných stránok je aj váš Facebook účet. Vy si ale svoj profil viete skryť pred vyhľadávačom Google (a nielen tam). Znova otvorte nastavenia, kde otvorte sekciu Ako vás môžu ľudia nájsť a kontaktovať.

facebook ako vás môžu kontaktovať
Zdroj: vosveteit.sk

Následne iba otvorte možnosť Chcete, aby vyhľadávače mimo Facebooku odkazovali na váš profil? a zakážte dané povolenie.

Toto boli základné kroky k zlepšeniu bezpečnosti pri používaní aplikácie Facebook. Veríme, že vám pomohli a zlepšili pocit bezpečia na internete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre