Ako na Messengeri od Facebooku obmedziť, aby vás mohli kontaktovať podvodníci a cudzí ľudia? Toto si zmeňte!

Aplikácia Messenger ponúka pomocou pár kliknutí možnosť, aby ste obmedzili, kto vás môže kontaktovať. Túto funkciu si upravte, nebudú vás obťažovať podvodníci.

Facebook Messenger
Zdroj: unsplash.com (Brett Jordan)

Sociálne siete sú skvelým nástrojom, ako môžeme nájsť starého kolegu z práce či spolužiaka zo školy a kontaktovať ho. Rovnako ale ide aj o nástroj, ktorý zneužívajú online podvodníci, aby s nami nadviazali komunikáciu a pokúsili sa nás podviesť. Pravidelne informuje o tom, ako podvodníci niekoho na druhej strane telefónu niekoho okradli. Bohužiaľ, deje sa to pomerne často.

Niekedy kontakt od neznámej osoby vyzerá nevinne, ale neskôr sa môže z toho vyvinúť podvod. Bohužiaľ, podvodníci operujú v online priestore častokrát dokážu narábať s psychikou človeka tak dobre, že ho dokážu neskôr manipulovať, aby spravil, čo od neho požadujú.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aj kliknutie na podvodný odkaz, ak ide o sofistikovaný útok, nás môže vyjsť draho.

Otázkou ale je, dá sa nejako vyhnúť tomu, aby nás kontaktovali neznámy ľudia či podvodníci? Krátka odpoveď je, že úplne sa tomuto nedá zabrániť, ale dá sa minimalizovať množstvo týchto pokusov kontaktov na minimum. Umožňujú to nastavenia Messengeru, konkrétne možnosti, kto vás môže kontaktovať.

Ako obmedziť cudzie osoby, aby nás mohli kontaktovať

Málokto vie, že v nastaveniach aplikácie môžete obmedziť, kto vás môže kontaktovať. Ide o skvelý nástroj, ako odfiltrovať neznáme osoby a potenciálnych podvodníkov. Najlepšie na tom je, že si môžete nastaviť, aby vás mohli kontaktovať napríklad priateľa vašich priateľov. Bude vás tak môcť napríklad stále kontaktovať starý známy zo školy, s ktorým máte spoločných priateľov. Poďme sa pozrieť na to, kde túto funkciu nájdete. Cesta k nej je veľmi jednoduchá.

Otvorte si aplikáciu Messenger a kliknite na ikonu vášho profilu. Následne sa vám zobrazí ponuka, ako môžete vidieť nižšie. Kliknite na ozubené koliesko, čo sú nastavenia aplikácie. Z ponuky teraz vyberte možnosť Súkromie a bezpečnosť.

Otvorí sa vám teraz karta, ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie. Z ponuky vyberte možnosť Doručovanie správ.

Messenger ako zablokovat cudzie ziadosti o kontakt navod_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Práve sme na pol ceste, ako môžete obmedziť, kto vás môže kontaktovať. Teraz kliknite možnosť Ostatní na Facebooku. Ide o používateľov, s ktorými nemáte spoločných priateľov. Teraz môžete nastaviť, aby vás nemohli kontaktovať vôbec.

Ak používate služby, ako je napríklad Facebook Marketplace a ďalšie, tak cez ne vás bude môcť druhá osoba kontaktovať aj naďalej. Nastavenie vyššie odfiltruje osoby, ktoré vás skúšajú náhodne kontaktovať.

V rámci nastavení vyššie si môžete upraviť aj to, ako vás môžu kontaktovať priateľa vašich priateľov. Napríklad, či chcete, aby vám správy chodili do hlavného výpisu s chatmi alebo do priečinku so žiadosťami o kontakt. Prípadne, aby vás mohli kontaktovať len ľudia, ktorí majú vaše mobilné číslo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre