Ako môžete zmeniť ikonu aplikácie vo vašom Androide? Túto fintu pozná len málokto!

Android smartfóny ponúkajú naozaj bohaté možnosti prispôsobenia. Pozrite sa, ako si viete upraviť ikony najpoužívanejších aplikácií.

Android smartfon titulka
Zdroj: rafapress / shutterstock.com

Smartfóny s operačným systémom Android sú obľúbené hlavne preto, lebo ponúkajú možnosť prispôsobiť si prakticky celé zariadenie k obrazu svojmu.  

V Obchode Play nájdeme rôzne témy alebo balíky ikon, ktoré nám dokážu zmeniť zariadenie prakticky na nepoznanie. V praxi si teda môžete navrhnúť svoj vlastný dizajn tak, aby smartfón odzrkadľoval vašu osobnosť. Ako sme už na začiatku naznačili, zmena ikon aplikácií je jedným zo spôsobov ako to dosiahnuť.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zmeniť si ikonu napríklad Instagramu nemá z hľadiska funkcionality žiadny dopad, no spríjemní vám prácu so smartfónom, keď si nakoniec aplikáciu otvoríte. Ak si chcete prispôsobiť vzhľad aplikácií, nižšie vám ukážeme ako na to. 

Ako si zmeniť ikony vo svojom smartfóne?  

Postup je naozaj jednoduchý, no potrebujete na to aplikáciu Shortcut Maker, ktorú si stiahnete z Obchodu Play. Stiahnuť ju môžete z odkazu nižšie. 

Shortcut Maker
Shortcut Maker
Developer: Rushikesh Kamewar
Price: Free

Otvorte si aplikáciu, stlačte Got it a zo zoznamu si vyberte hneď prvú možnosť, Apps. 

Zmeňte si ikonu Android aplikácií
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako vidíte, otvorí sa vám zoznam nainštalovaných aplikácií. Vyberte si tú, ktorej chcete zmeniť ikonu a kliknite na ňu. Otvorí sa vám okno, v ktorom uvidíte možnosť Icon. 

Zmeňte si ikonu Android aplikácií
Zdroj: Vosveteit.sk

Po kliknutí na ňu sa vám zobrazia možnosti, ako si ikonu prispôsobiť. Okrem samotnej ikony si môžete zmeniť aj jej štýl a ďalšie parametre. Z hľadiska samotných ikon máte výber obmedzený, no dodatočné ikony si môžete stiahnuť z Obchodu Play v rámci rôznych balíčkov.  

Zmeňte si ikonu Android aplikácií
Zdroj: Vosveteit.sk

Navrhnúť si však môžete tvar ikony, napríklad predvolený štvorec, kruh alebo hocijaký iný tvar. Rovnako si môžete zmeniť aj farbu ikony. V kreativite sa medze nekladú, vyskúšajte si rôzne možnosti, ktoré táto obrazovka ponúka. Keď budete s tvarom ikony spokojní, stačí potvrdiť nastavenie tlačidlom fajky v pravom hornom rohu.  

Aplikácia ponúka bohaté možnosti, no aj tak má svoje muchy

Menší nedostatok tejto aplikácie je, že musíte každú aplikáciu modifikovať samostatne. Ak máte v smartfóne desiatky aplikácií, proces vám môže zabrať nejakú chvíľu. Zároveň majte na pamäti, že táto aplikácia zmení len jednu konkrétnu skratku, teda jednu ikonu, ktorú máte na ploche. Ak by ste si chceli vytvoriť novu, uvidíte pôvodnú ikonu aplikácie a musíte si ju zmeniť znova.  

Ak si však potrpíte na prispôsobení si smartfónu a radi sa zabávate s detailmi, táto aplikácia vás určite poteší. Ďalšou alternatívou je stiahnuť si Android launcher, ktorý podporuje zmenu ikon. Aj v tomto prípade viete nájsť niekoľko alternatív v Obchode Play.  

Shortcut maker však ponúka hoci obmedzené, no aj tak zaujímavé možnosti a oplatí sa vyskúšať. Diametrálne vzhľad ikon nezmeníte, no môžete si ich ľahko prispôsobiť špecifickejšiemu štýlu. Poteší vás aj to, že táto aplikácia je dostupná zadarmo. Vyskúšajte ju a prezraďte nám, čo si o nej myslíte.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre