APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Znudil vás váš smartfón? Vyskúšajte túto aplikáciu pre prispôsobenie fontu vašej klávesnice!

Ak hľadáte nový font pre zmenu vašej klávesnice, mali by ste vyskúšať aplikáciu Fonts, ktorá upraví vaše písmo. Vyskúšate ju?

Android smartfóny majú obrovskú výhodu v tom, že sa vedia prispôsobiť takmer čomukoľvek, čo na nich nastavíme. Od používateľského rozhrania, cez upravené ikony až po font klávesnice, ktorým budeme písať. Smartfóny s operačným systémom Android podporujú viac ako jeden font písma, no pri klasickej Gboard klávesnici si ich veľmi neužijeme. Preto ak si chceme nový font vyskúšať, ohúriť ním kamarátov v správach či si len elegantne upraviť svoje popisy na sociálnych sieťach, mali by sme vyskúšať aplikáciu Fonts, ktorá sa nachádza v Obchode Play. Pozrite sa spolu s nami, čo všetko táto aplikácia ponúka.

Prispôsobte font svojej klávesnice podľa seba

Ak ste niekedy premýšľali nad tým, že je font vašej klávesnice fádny a príliš jednoduchý, možno ste hľadali aj náhradu za ňu. Keď si prezeráte stránky na internete či popisy iných ľudí na sociálnych sieťach, určite ste narazili na rôzne elegantné fonty, ktoré tvorili veľmi estetický dojem. A ak chcete takýto font využiť aj u seba, mali by ste sa pozrieť na aplikáciu Fonts. Nejde o obyčajnú klávesnicu, ktorá by dokázala zmeniť font vášho písma. Častokrát sú tieto aplikácie pre klávesnice totiž nedopracované a niektoré fonty prinášajú výsledky, ktoré nie sú úplne ideálne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aplikácia Fonts ale slúži práve pre takúto úpravu, čo je jej hlavnou úlohou. V tejto aplikácii nájdeme viacero skvelých fontov a rovnako podporu viacerých jazykov. Jej jedinou nevýhodou je to, že zatiaľ nepodporuje slovenskú klávesnicu. K dispozícii je však anglická, prípadne česká klávesnica a iné. Rovnako podporuje aj písanie emoji, takže ak by ste si touto klávesnicou chceli úplne nahradiť pôvodnú Gboard, nebude s tým problém. Medzi možnosťami klávesnice samozrejme nájdeme aj klasický font systému Android, nemusíme sa teda báť, že by sme museli využívať len tie fonty pre úpravu písma.

úprava klávesnice Fonts
Zdroj: Obchod Play

Pri spustení aplikácii pozor na svoj vek

Pri prvom spustení tejto klávesnice sa vás aplikácia spýta, aký je váš dátum narodenia. Nie je to preto, aby o vás zisťovala informácie a zbierala ich do nejakej databázy. Aplikácia Fonts je však primárne určená pre ľudí starších ako 17 rokov. Preto ak zadáte svoj dátum narodenia a nebudete mať ešte 17 rokov, aplikáciu pre vás nebude možné využívať. Medzi ďalšie výhody aplikácie patrí však aj to, že je voľne dostupná v Obchode Play a neúčtuje si za jej používanie žiadne poplatky.

Fonts Keyboard - Schriftarten
Fonts Keyboard - Schriftarten

Aplikácia Fonts pre úpravu klávesnice je stále vo vývoji. Vývojári teda stále pracujú na jej úprave a pridávajú nové a nové fonty. Ak by vám teda dnes už bohatá ponuka fontov nestačila, môžete očakávať, že v blízkej dobe pribudnú ďalšie. Ak teda patríte k ľuďom, ktorí radi upravujú svoj smartfón, určite by ste nemali prehliadnuť túto aplikáciu. Využívanie vášho zariadenia totiž môže byť opäť o niečo lepšie.

Využívate základnú klávesnicu Gboard vo vašom zariadení alebo inú alternatívu? A vyskúšate aj Fonts? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close