Ako môžete stíšiť všetky upozornenia, no nechať zvonenie na hovory zapnuté?

Hlavne pri práci nechceme byť ničím rušení, no niekedy si nemôžeme dovoliť zmeškať dôležitý hovor. Na smartfóne si viete vypnúť všetky otravné upozornenia.

upozornenia smartfon telefon
Zdroj: CeltStudio / shutterstock.com

Mobil sa stal našim neodlúčiteľným spoločníkom a v niektorých prípadoch aj našou ďalšou končatinou. Smartfóny používame denne, či už na prácu, zábavu alebo kontakt s priateľmi a rodinou.  

Hlavne keď sme v práci potrebujeme kľud, no smartfóny nás vedia zaplaviť tonou rôznych upozornení. Či už ide o nové správy od priateľov, nové videá na YouTube, príspevky na sociálnych sieťach alebo upozornenia z hier. Ak toho máme veľa, smartfón nám bliká a cinká každú chvíľu a nám neostáva nič iné, ako ho dať do režimu nerušiť.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Režim nerušiť efektívne potlačí všetko, čo by mohlo odpútať pozornosť od vašej práce, no stíši vám aj prichádzajúce hovory. Ak čakáte na dôležitý telefonát alebo je vybavovanie hovorov súčasťou vašej práce, to môže byť problém. Smartfóny našťastie ponúkajú možnosť odstaviť upozornenia, no zároveň nechať hovory nahlas. Nastaviť si to môžete jednoducho a rýchlo.  

rezim nerusit
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako si vypnúť zvuky pre upozornenia, no nechať hovory nahlas  

Proces sa môže líšiť v závislosti od modelu smartfónu, no v podstate by mal prebiehať viac-menej rovnako. Na zariadeniach Xiaomi toto nastavenie nájdete tak, že si otvoríte nastavenia a tam nájdete možnosť zvuky/vibrácie. Otvorte si ju a mali by ste tam nájsť možnosť režimu stíšiť/nerušiť.  

Ako si nechať zapnuté zvonenia v režime nerušiť
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorte si ju a objaví sa vám zoznam niekoľkých režimov. V tomto prípade si kliknite na možnosť režimu nerušiť. Po zapnutí tohto režimu sa smartfón prehodí do známeho módu nerušiť, no zároveň sa vám otvoria aj dodatočné možnosti. Medzi nimi nájdete aj možnosť “VIP kontaktov”. Táto možnosť vám umožňuje vybrať si, ktoré kontakty môžu “obísť” nastavenie nerušiť a teda mobil vám zazvoní normálne, keď vám kontakty zavolajú.  

Ako si nechať zapnuté zvonenia v režime nerušiť
Zdroj: Vosveteit.sk

Tu nemáte možnosť vybrať individuálne kontakty. Predvolená je možnosť, že sa stíšia telefonáty od všetkých kontaktov. Ak chcete aby sa vám dovolal každý, aj takú možnosť tu nájdete. Môžete si však vybrať, že sa vám normálne dovolajú kontakty, ktoré máte v smartfóne uložené. Poslednou možnosťou je to, že sa vám dovolajú len tie kontakty, ktoré máte uložené s hviezdičkou.  

Ako si nechať zapnuté zvonenia v režime nerušiť
Zdroj: Vosveteit.sk

Vyberte si možnosť, ktorá vám sedí najviac. Následne len odíďte z nastavení a máte hotovo. Podľa vášho nastavenia vám bude v prípade prichádzajúceho telefonátu smartfón zvoniť. Ako sme už spomenuli, táto možnosť je ideálna, ak sa nechcete nechať pri práci rušiť nepotrebnými upozorneniami, no stále chcete byť “na dráte”, ak by sa stalo niečo vážne.  

Ak si totiž zapnete klasický režim nerušiť, môže sa stať že nebudete počuť hovor od šéfa, kolegu, rodiny, alebo niekoho známeho, kto potrebuje vašu pomoc. Z praxe vieme, že aj počas práce sa môžu vyskytnúť veci, ktoré by sme nemali ignorovať.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre