NávodyXiaomi

Ako môžete konkrétnym aplikáciám po určitú dobu zakázať, aby vás obťažovali upozorneniami vo vašom Xiaomi?

Takto môžete vo vašom Xiaomi zabrániť konkrétnym aplikáciám, aby vás obťažovali upozorneniami.

Naše smartfóny sú z roka na rok šikovnejšie zariadenia. Dokážu nám nielen sprostredkovať prístup na internet, spojiť nás s našou rodinou, či priateľmi, ale umožňujú nám byť neustále informovaní. Problém však nastáva, ak máme v telefóne desiatky aplikácií, ktoré nás neustále bombardujú upozorneniami. V dôsledku toho sme častokrát vyrušovaní a nedokážeme sa sústrediť na prácu, ktorú práve robíme. Inými slovami, neustále nás rozptyľujú. Otázkou je, dá sa s týmto nejako bojovať? Odpoveď je áno.

Telefóny dnes ponúkajú mnoho režimov pričom jedným z najpoužívanejším je vypnutie upozornení. Tento režim je však natoľko drastickým, že vypne všetky upozornenia. Toto správanie smartfónu nie je však vždy žiadúce a to najmä v prípade, ak chceme, aby nás telefón upozornil napríklad na prichádzajúce hovory, SMS, či správy z Messengera a podobne. Za týmto účelom, aby sme zamedzili len časti aplikácií, aby nás neboli schopné obťažovať, môžeme v Xiaomi telefóne využiť režim sústredenia. Mimochodom, nemýľte si tento režim s režimom Nevyrušovať, funguje na mierne odlišnom princípe.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zapnúť režim sústredenia v Xiaomi telefóne

V prvom kroku si pridáme skratku na režim sústredenia medzi rýchle odkazy, ktoré nájdeme v notifikačnej lište. Otvorte si notifikačnú lištu a potom otvorte celú ponuku so skratkami a prelistujte ju na koniec. Následne zvoľte možnosť upraviť a vyhľadajte v ponuke Režim sústredenia. Presuňte ho medzi dostupné skratky.

Teraz sa vráťte k ponuke so skratkami a chvíľku podržte režim sústredenia. Následne sa vám otvorí ponuka, ako môžete vidieť na snímke obrazovky nižšie. Potom vyberte aplikácie, ktoré chcete, aby vás neobťažovali upozorneniami. Potom zvoľte možnosť zapnúť.

Rezim nevyrusovat Xiaomi_navod_4
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne, aplikácie ktoré ste vybrali, tak vás nebudú obťažovať upozorneniami. Tento režim budete môcť zapnúť, resp. vypnúť pomocou tlačidla režimu sústredenia z prostredia notifikačnej lišty. Dovoľte nám dať vám do pozornosti ešte možnosť nastavenia plánu, počas ktorého budete môcť nastaviť čas ale aj dni, počas ktorého má byť tento režim aktívny. Samozrejme, túto funkciu využite len v prípade, ak by ste chceli tento režim automatizovať.

Pevne veríme, že tip na funkciu vás potešil a hlavne, že ju využijete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close