ANDROIDNávodySpravodajstvo

Mnohí o tejto funkcii nevedia: Takto si viete jednoduchým gestom skontrolovať čas alebo upozornenia na Androide

Android ponúka veľa užitočných funkcií, ktoré sú pred nami schované. Predstavujeme vám jednu, ktorá je maximálne pohodlná.

Smartfóny s operačným systémom Android sú plné funkcií, ktoré môžeme postupne objavovať. Niektoré dokážu úplne zmeniť spôsob ako pracujeme so smartfónom, zatiaľ čo iné slúžia viac menej na spohodlnenie našej práce so zariadením.

Dnes vám predstavíme jednu z funkcií, ktorá síce dieru do sveta nespraví, no prináša jednoduchý a pohodlný spôsob zapnutia, prípadne vypnutia obrazovky smartfónu. Veľa zariadení túto možnosť ponúka a vďaka nej si budete môcť napríklad skontrolovať notifikácie jednoduchým dvojklikom na obrazovku, namiesto toho, aby ste museli displej zapínať tradičným stlačením tlačidla.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako sme už naznačili, hoci sa dnes revolúcia nekoná, zapnutie/vypnutie obrazovky dvojklikom vám dovolí rýchlo si skontrolovať dôležité upozornenia ak je váš smartfón napríklad položený na stole. Stačí teda rýchlo hodiť očkom na displej a opäť sa môžete venovať práci. Túto funkciu ponúka väčšina modelov, dokonca aj tých starších. Upozorňujeme však na to, že pri iných modeloch sa môže byť postup mierne odlišný.

Zároveň upozorňujeme aj na to, že majitelia Xiaomi modelov majú túto funkciu ešte o čosi obmedzenú, funguje totiž len na uzamknutej obrazovke. Znamená to, že displej nevypnete ak sa nachádzate na domovskej obrazovke alebo v aplikácií.

Ako zapnúť obrazovku gestom?

Postup ktorý uvádzame je pre zariadenia od značky Xiaomi. No vo svojej podstate je veľmi podobný aj na zariadeniach iných značiek. Otvorte si nastavenia a v nich nájdite možnosť zamknutá obrazovka.

Ako jednoduchým gestom vypnete obrazovku smartfónu?
Zdroj: Vosveteit.sk

Dostanete sa do nového okna, kde máte na výber z niekoľkých nastavení. Nás v tomto prípade zaujíma možnosť dvojitým ťuknutím zapnúť obrazovku.

Ako jednoduchým gestom vypnete obrazovku smartfónu?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako vidíte vedľa možnosti, tú máte vypnutú a stačí len, aby ste klikli na prepínacie tlačidlo vedľa nej. Po prepnutí stačí vyjsť z nastavení a hotovo. Ako sme už spomenuli, zariadenia Xiaomi túto možnosť ponúkajú len na uzamknutej obrazovke, čiže funguje len na rýchle skontrolovanie notifikácií. Nabudúce keď si budete chcieť rýchlo pozrieť čas alebo upozornenia, stačí dvakrát poklepať na obrazovku a tá sa rozsvieti. Rovnakým gestom si obrazovku viete aj vypnúť.

Ak však vlastníte smartfón inej značky, napríklad Samsung, OnePlus alebo Realme, tešiť sa môžete o niečo rozšíreným možnostiam. Tieto modely vám umožňujú dvojklikom zamknúť displej aj z domovskej obrazovky. Zároveň opäť zdôrazňujeme, že na iných modeloch túto funkciu nájdete o čosi inak. Napríklad majitelia Samsungov musia zájsť do rozšírených možností a následne do okna pohyby a gestá. Tam nájdu možnosť vypnúť obrazovku pomocou dvojitého ťuknutia.

Operačný systém Android a jeho nadstavby ponúkajú naozaj široké možnosti prispôsobenia. Veľa funkcií ponúkaných operačným systémom sú však „schované“, no ak chcete vidieť ešte ďalšie užitočné vychytávky, do pozornosti dávame aj tento článok. V ňom nájdete štyri ďalšie funkcie, ktoré by ste pravdepodobne mali používať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close