APLIKÁCIE A HRY

Aké bude zajtra počasie? Túto aplikáciu si stiahnite do smartfónu, patrí medzi najpresnejšie a najšikovnejšie

Pozrite sa na aplikáciu Počasie24, ktorá vyčnieva spomedzi aplikácií na predpoveď počasia. Ponúka mnoho informácií a je jednoduchou na použitie.

Počasie sa plynúcim časom stáva čoraz viac divokejšie a menej predvídateľné. Súvis to má hlavne s meniacou sa klímou a globálnym oteplovaním. V nedávnej minulosti sme vám priniesli tip na viac ako 10 aplikácií, pomocou ktorých môžete pristupovať k aktuálnym predpovediam počasia. Dnes by sme vám chceli dať do pozornosti ďalšiu aplikáciu, ktorá vyčnieva. Je ňou Počasie24, ktorá zbiera v Obchode Play jedno pozitívne hodnotenie za druhým. Za popularitou tejto aplikácie stojí v prvom rade presnosť predpovedí počasia a zároveň i množstvo dodatočných informácií o nadchádzajúcom počasí, ktoré konkurenčné aplikácie neponúkajú. Okrem iného je dostupnou zadarmo.

počasie24: Počasie a Radar
počasie24: Počasie a Radar

Počasie24 ponúka kvantum informácií

Pri prvom spustení aplikácie vás vyzve, aby ste jej udelili prístup k polohe zariadenia. No ak by ste mali problém s udelením tohto povolenia, tak môžete polohu zadať aj manuálne. Následne uvidíte rozhranie aplikácie, ako môžete vidieť nižšie na snímke obrazovky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Ake bude zajtra pocasie_1
Zdroj: Vosveteit.sk

K dispozícii je aj prehľad počasia na niekoľko dní dopredu. Po otvorení konkrétneho dňa, ktorý vás zaujíma, uvidíte rozhranie ako na prvej snímke nižšie. V tomto okne si budete môcť pozrieť predpoveď až do 16 dní dopredu. Predvolene je ale nastavená hodnota 48 hodín dopredu. Do pozornosti by sme vám ale dali okno Schéma, ktoré je bezpochyby prehľadnejšie ako predvolené nastavenie. V rámci tohto okna sa môžete pozrieť nielen na vývoj teplôt, ale aj ďalšie podrobnosti o nadchádzajúcom počasí. Ide napríklad o pravdepodobnosť dažďa, rýchlosť vetra, očakávaný tlak vzduchu no aj na predpokladanú oblačnosť. Tieto informácie vám môžu pomôcť napríklad sa rozhodnúť, či pôjdete pracovať na záhradu alebo nie, prípadne či pôjdete na nejaký výlet.

Jednou z ďalších zaujímavých informácií, ku ktorej sa dostanete, ak prekliknete na predpoveď počasia na nasledujúcich 7 dní, je predpokladaná pocitová teplota. Pre tých, ktorí nevedia, tak pocitová teplota je kombináciou viacerých faktorov a lepšie vystihuje pôsobenie vonkajšieho prostredia na človeka. Inými slova, pocitová teplota je subjektívny dojem a nemusí vždy zodpovedať skutočnej teplote.

Ake bude zajtra pocasie_5
Zdroj: Vosveteit.sk

Aplikácia taktiež ponúka aj vizuálnu predpoveď oblačnosti či pravdepodobnosti zrážok. K tejto funkcii sa dostanete z úvodnej obrazovky, kde kliknite na možnosť Radar. Následne, ako môžete vidieť nižšie, tak si môžete na mapke pozrieť predpokladanú oblačnosť či zrážky.

K dispozícii je aj prepracovaný widget

Aplikácia poteší aj prepracovaným widgetom, ktorý vám ukáže dostatok informácií o aktuálnom počasí. Ako môžete vidieť nižšie, tak nájdete na ňom napríklad aktuálne informácie o teplote, kedy Slnko vychádza, resp. zapadá, predpoveď či bude pršať alebo nie, no hlavne odkaz na výstrahy. V rámci týchto výstrah vás Počasie24 upozorní napríklad na vysoké teploty, búrky a podobne, ktoré sú pre ľudí nebezpečné.

Komu by sa widget málil, tak aplikácia je schopnou aj aktívne vás upozorniť prostredníctvom notifikácie na rôzne anomálie či výkyvy počasia. K tejto funkcii sa dostanete prostredníctvom nastavení aplikácie. K dispozícii sú ale aj ďalšie nástroje, ktoré vám vedia sprostredkovať aktuálne informácie o počasí. Ide napríklad o živé kamery z rôznych turistických oblastí a lokalít.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close