APLIKÁCIE A HRY

Najpresnejšie počasie v mobile: Tieto aplikácie vám povedia, aké počasie vás čaká v nasledujúcich dňoch

Pozrite si výber najlepších 11 aplikácií pre počasie, ktoré si môžete aktuálne stiahnuť do vášho Android.

Posledné dni to s počasím naprieč Slovenskom vyzerá všelijako. Jeden deň je pekne a druhý zas je pod mrakom, alebo prší. Aké počasie nás však čaká v najbližšie dni? Vybrali sme pre Vás 11 aplikácií, ktoré Vám zodpovedajú túto otázku a okrem iného svojimi funkciami vyčnievajú nad inými a sú dostupné zadarmo.

11 najlepších aplikácií pre počasie na Android smartfóny

Weather

Začneme aplikáciou, ktorá je vskutku jednoduchou. Aplikácia Weather ponúka veľmi prehľadné rozhranie, ktoré na prvý pohľad zaujme jednoduchým  vzhľadom. Ponúka prehľad počasia vrátane hodinovej predpovede na dobu 10 dní dopredu. Okrem toho v rámci hlavnej stránky aplikácie si môžete dohľadať informácie o vlhkosti, tlaku, UV indexu vrátane vetra a podobne. Aplikáciu určite odporúčame vyskúšať ľuďom, ktorí sú „otrávení“ množstvom funkcií, ktoré nikdy nevyužijú a chcú mať po ruke kompletné informácie o počasí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Weather
Weather
Developer: Saevio
Price: Free

Počasie & Radar: výstrahy a dažďový radar

Celkom zaujímavou aplikáciu je aj Počasie & Radar: výstrahy a dažďový radar. Aplikácia  ponúka prehľad počasia na najbližších 14 dní, či meteoradar (mapu s aktuálnym počasím). Čo je však zaujímavá funkcia, ktorou iné aplikácie nedisponujú, je rýchly prehľad počasia na najbližších 90 minút dopredu. Aplikácia vám tak môže poslúžiť napríklad na preplánovanie výletov, keď vás prekvapilo nepriaznivé počasie. Zároveň však musíme dodať, že aplikácia obsahuje, bohužiaľ, reklamy. Dostupná je však aj platená verzia aplikácie bez reklám.

WetterOnline mit RegenRadar
WetterOnline mit RegenRadar

Počasie24 ponúka kvantum informácií

Počasie24 je aplikáciou, ktorá ponúka kvantum informácií. Vyniká ale tým, že ho môžete sledovať aj na radare. Čo sa týka dodatočných informácií, tak napríklad môžete sledovať predpoveď počasia na dva týždne dopredu, pričom k dispozícii je aj pocitová teplota, ktorá častokrát je odlišnou ako tá, ktorá v skutočnosti panuje. Nechýbajú ani rôzne percentuálne odhady napríklad toho, že bude pršať alebo budú panovať horúčavy a podobne. Zaujímavou funkciou je aj sledovanie oblačnosti na mape vrátane predpovede oblačnosti na niekoľko dní dopredu, ako sa bude vyvíjať.

počasie24: Počasie a Radar
počasie24: Počasie a Radar

The Weather Channel

Pýtate sa ako sa dostala aplikácia The Weather Channel na náš list odporúčaných aplikácií? Je dostupná zadarmo, ponúka kompletný prehľad toho čo potrebujete vedieť, a  je skutočne presnou. Zároveň aplikácia ponúka viacero funkcionalít, ktoré by ste v prípade konkurencie hľadali ťažko. Napríklad ponúka prehľad mapových podkladov s viacerými vrstvami, predpoveď počasia v hodinových intervenciách až po predpovede na 15 dní dopredu, informácie o znečistení vzduchu na mieste kde sa nachádzate a nechýbajú samozrejme ani notifikácie.

The Weather Channel
The Weather Channel
Developer: The Weather Channel
Price: Free

SHMUapp

SHMUapp je aplikáciou, ktorá je pravdepodobne najspoľahlivejším zdrojom pre Slovensko. Ponúka viacero funkcionalít, od zobrazovanie informácií z  modelu Aladin až po upozornenia na náhlu zmenu počasia. Jej nevýhodou je zložitejšie rozhranie, ktoré nie je tak intuitívne ako u konkurencie. Na druhej strane aplikácie ponúka širokú škálu dát, ktorú inde nenájdete. Môžete si napríklad pozrieť okolité stanice, a tak získate prehľad o viacerých informáciách, napr. o tom či prší v reálnom čase, respektíve či pršalo a podobne.

SHMUapp
SHMUapp
Developer: Istrocode
Price: To be announced

AccuWeather Počasie

AccuWeather Počasie je ďalšou aplikáciou, ktorá patrí medzi tie obľúbenejšie a lepšie. Svoju popularitu získala hlavne vďaka jednoduchosti a širokému obsahu v aplikácii. Ponúka veľmi podobné vlastnosti ako aplikácia The Weather Channel s tým, že hlavné rozdiely nájdete hlavne v rozhraní. Čerešničkou na torte sú video správy, tie však bohužiaľ nereflektujú počasie v tak výraznej miere na Slovensku, ako v zahraničí.  Dokonca používatelia môžu zdieľať videá o počasí s inými. Aplikácia je tak viac interaktívna.

AccuWeather: Wetterradar
AccuWeather: Wetterradar
Developer: AccuWeather
Price: Free

1Weather

1Weather je jednou z ďalších šikovných aplikácií, ktorú si stiahlo už viac ako 700-tisíc používateľov. Jej priemerné hodnotenie je 4,5* z 5. Ponúka veľmi jednoduché a na prvý pohľad zrozumiteľné rozhranie, ktoré ocenia hlavne menej technickí zruční používatelia . Ponúka prehľad o počasí síce na menej dní, ako v  prípade predošlej aplikácie, ale na druhej strane v aplikácii nájdete interaktívnu mapu, ktorá vám ukazuje napríklad predpokladanú oblačnosť. Na druhej strane, v aplikácii vás bude sprevádzať otravná reklama. V každom prípade však stojí za vyskúšanie. Mimochodom, aplikácia ponúka nádherné widgety.

1Weather: Forecast & Radar
1Weather: Forecast & Radar

Weather 14 Days – Meteored

Weather 14 Days – Meteored je aplikáciou, ktorá je dostupná zadarmo, avšak s reklamami v podobe bannerov (dostupná je aj platená verzia aplikácie bez reklám). Čím je však výnimočná? Okrem dlhodobých predpovedí a kvánt informácií, sú to mapové podklady, ktoré sú jedny z najbohatších. V rámci aplikácie si môžete pozrieť 13 rôznych vrstiev a čerešničkou na torte je ďalších 5 vrstiev, ktoré ponúkajú informácie napríklad maximálnej výške vĺn pri mori, teplote mora a podobne. Ide tak o ideálnu aplikáciu na dovolenku, ktorá vám prezradí bližšie informácie o vašej destinácii.

Weather Radar - Meteored News
Weather Radar - Meteored News
Developer: Meteored
Price: Free

FLOWX

Flowx je ďalšou zaujímavou aplikáciou na predpoveď počasia. Oproti svojej konkurencií ponúka zaujímavú možnosť vizualizácie predpovede počasia a to až na týždeň dopredu, vrátane informácií ako je napríklad rýchlosť vetra a  podobne.

Flowx: Weather Map Forecast
Flowx: Weather Map Forecast

Windy

Jednou z aplikácií, ktorá bezpochyby vyčnieva nad konkurenciou, a zároveň patrí do tohto výberu, je Windy. Ide o veľmi zaujímavú aplikáciu s prepracovaným dizajnom a krásnym wdigetom. Z pohľadu obsahu jej hlavnou konkurenčnou výhodou je vizualizácia počasia v kombinácií s bohatými mapovými podkladmi a aktuálnosť dát. Tie sú totiž aktualizované v 5 až 15 minútových intervaloch. Čerešničkou na torte sú živé zábery počasia z verejných kamier.

najlepsie aplikacie pre Android pocasie_Windy
Zdroj: Vosveteit.sk
Windy.com – Radar a předpověď
Windy.com – Radar a předpověď

Fu*** Weather

Fu*** Weather je aplikácia, ktorá podáva informácie o  počasí trochu inak, ako by ste očakávali. V podstate aplikácia ponúka všetky potrebné informácie, aby vás počasie neprekvapilo, ale podáva ich svojským spôsobom, ktorý dokáže vyčariť úsmev. V  skratke, na nič sa nehrá, keď je počasie na ho.., tak Vám to povie na rovinu.

FuWeather
FuWeather
Developer: ZsuiwaL
Price: Free

Páčil sa vám výber aplikácií? Prípadne, akú aplikáciu používate vy? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close