Ak si niekoho zablokujete na Facebooku alebo v Messengeri, dozvie sa to?! Toto by ste mali vedieť, než tak spravíte!

Môže osoba, ktorú ste si zablokovali na Facebooku alebo v Messengeri odhaliť, že ste si ju zablokovali alebo nie? Pozrite sa, čo uvidí.

facebook zablokovan profil
Zdroj: pngwing.com, Vosveteit.sk

Určite aj vy máte vo svojom okolí niekoho, koho nemusíte. Možno ho máte aj v priateľoch na Facebooku alebo v Messengeri a už ste viackrát prešli myšou po tlačidle blokovať. Každý máme niekoho takého, s kým sa baviť nemáme chuť, resp. sme sa rozhodli, že sa od danej osoby odstrihneme ako to len ide. Nech je dôvod akýkoľvek, tak je dôležité vedieť, či osoba na druhej strane sa môže dozvedieť, či sme si ju zablokovali alebo nie, aby sme nepriliali olej do ohňa, hlavne ak ide o osobu, s ktorou musíme byť v kontakte, napríklad kvôli práci.

Najprv si ale povedzme, čo sa stane, keď si niekoho zablokujete na sociálnej sieti alebo chatovacej aplikácii.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo sa stane, keď si niekoho zablokuje na Messengeri?

Poďme sa najprv pozrieť na to, čo sa stane, keď si niekoho zablokujete v Messengeri.

 • Nebudete dostávať upozornenia, keď vám pošle správu, a váš telefón nebude zvoniť, keď vám osoba na druhej strane zavolá.
 • Nebudete používateľovi, ktorého ste zablokovali, môcť zavolať a ani poslať správu.
 • Konverzáciu s ním neuvidíte vo svojom zozname rozhovorov.
 • Neuvidí, kedy ste online alebo či ste si prečítali ich správy. Tiež neuvidíte, kedy je zablokovaná osoba online.
 • Facebook vám okrem iného dá vedieť, keď sa rozhodnete vstúpiť do skupinovej konverzácie s osobou, ktorú ste zablokovali.
 • Facebook hovorí, že druhej osobe nepovie, že ste si ju zablokovali.

Čo sa stane, keď niekoho zablokujete na Facebooku?

Hore sme si povedali situáciu, čo sa stane, keď niekoho zablokujete v Messengeri. Pozrime sa teraz na to, čo bude nasledovať, keď niekoho zablokujete na Facebooku.

 • Vaša história správ zostane v doručenej pošte.
 • Osoba na druhej strane bude môcť vidieť váš obsah, ak bude zdieľaný na stránke spoločného priateľa.
 • Bude môcť vidieť fotky alebo menovky, ktoré pridali iní ľudia.
 • Osoba na druhej strane vás nebude vedieť pridať do skupín.
 • Ak hráte nejaké hry na Facebooku, tak osoba na druhej strane, môže cez ne vidieť údaje o vás, ak sú verejné v hre. Blokovanie profilu v aplikáciách tretích strán nie je podporované.

Okrem iného, majte na pamäti, že keď niekoho zablokujete na Facebooku a neskôr odblokujete, a budete chcieť s ním komunikovať, tak budete musieť poslať žiadosť o priateľstvo znova.

Môže osoba na druhej strane zistiť, že ste si ju zablokovali

Ak sa chcete od niekoho odstrihnúť, tak by ste ho mali zablokovať ako v Messengeri tak aj na Facebooku. Nezabudnite na to, že hoci ide o prepojené služby, tak fungujú oddelene. Prejdime ale teraz k tomu, či osoba na druhej strane môže odhaliť, či ste si ju zablokovali alebo nie.

Krátka odpoveď je, že priamo zistiť, že ste si ju zablokovali, nevie. Je tam ale jedno veľké ALE. Existuje viacero indikátorov, ktoré dokážu odhaliť, že je tomu tak.

 • Ak ste boli s niekým dlho priateľ, a zablokujete si ho, tak vás osoba na druhej strane nebude vedieť vyhľadať. Uvidí hlášku, že „Obsah nie je aktuálne dostupný„. Ak ale chytí do ruky smartfón vášho priateľa, tak vás nájde. Rovnako tomu je, aj keď si spraví druhý účet na sociálnej sieti, tak vás nájde, ak nemáte zablokované, aby vás vedeli vyhľadať neznáme osoby. Nezabudnite na to, že vytvoriť si druhý profil môže pomocou pár kliknutí z hlavného účtu.
 • Ďalším spôsobom, ako môže odhaliť, že niečo nie je v poriadku, je, keď sa pokúsi publikovať príspevok, a nebude vás vedieť označiť.
 • Osoba na druhej strane sa bude môcť domnievať, že ste ju zablokovali, ak z jeho nástenky zmiznú spoločné príspevky.
 • Ďalšou metódou, ako môže odhaliť, že ste si ho zablokovali, je, keď sa pozrie na spoločných priateľov a neuvidí vás medzi nimi.
 • Ak ste si niekoho zablokovali na Facebooku, tak osoba v Messengeri, keď sa vás pokúsi kontaktovať, uvidí hlášku „Táto osoba v Messengeri nie je dostupná„. Môže to znamenať, že ste si ju zablokovali ale aj to, že ste si zrušili účet.

Záverom treba povedať, že Facebook nikoho neinformuje, keď si niekoho zablokujete, ale osoba na druhej strane to môže aj napriek tomu nepriamo zistiť. Následne pomocou pár krokov, napríklad keď chytí do ruky smartfón spoločného priateľa, alebo keď si vytvorí druhý profil, tak môže potenciálne odhaliť, že ste na sociálnej sieti alebo v Messengeri stále aktívny.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre