NávodySpravodajstvo

Ako zistiť, či si vás niekto zablokoval na Facebooku?

Zablokoval si vás niekto na Facebooku? Sociálna sieť vám to priamo nepovie kvôli ochrane súkromia, no takto to viete zistiť.

Aj napriek svojim nedostatkom je Facebook stále jednou z najpopulárnejších sociálnych sietí. Vďaka nej môžeme udržiavať kontakty s priateľmi, zdieľať s nimi fotografie, videá, či hocičo iné. Občas sa však stane, že si niekoho musíme zablokovať, alebo si niekto zablokuje nás.

Dôvodov je veľa, no takmer zakaždým z toho vznikne frustrujúca situácia, Facebook nás totiž neinformuje o tom, keď si nás niekto zablokoval, hlavne kvôli tomu aby chránil súkromie používateľa. Našťastie sa dá zistiť, či ste boli na tejto sociálnej sieti niekým zablokovaný alebo nie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V tomto prípade ale treba vedieť či si vás daná osoba zablokovala alebo len vyhodila zo zoznamu priateľov. Ak už nie ste priatelia, profil sa nezobrazí vo vašom zozname, no stále môžete vidieť všetko, čo daná osoba verejne zdieľala. Zablokovanie užívateľa je o niečo vážnejšie.

Po zablokovaní nielenže osoba zmizne z vášho zoznamu priateľov, no už nenájdete ani jej profil. Osobe nemôžte napísať, pozvať ju do skupín, označiť na príspevku ani si ju opäť pridať do zoznamu priateľov. Ako teda zistiť, či si vás niekto zablokoval?

Skúste ho vyhľadať

Keďže po zablokovaní sa vám dotyčná osoba nezobrazí nikde, najjednoduchším spôsobom je skúsiť si vyhľadať jej profil. Ak ho nájdete, potom si vás nezablokovala. Ak ho nenájdete, stále si mohla deaktivovať svoj účet. Skúste požiadať niektorého zo svojich ďalších priateľov, aby si osobu vyhľadal. Ak sa v jeho vyhľadávaní zobrazí, potom si vás daná osoba zablokovala.

Označte ho na príspevku

Opäť platí, že jednou z funkcií blokovania je to, že už nemôžete danú osobu označiť na nových príspevkoch. Skúste preto osobu označiť a ak to nejde, potom si vás s najväčšou pravdepodobnosťou zablokovala.

Ako poznať, že si vás niekto zablokoval na Facebooku?
Zroj: Vosveteit.sk

Príspevky môžete vytvoriť na vašej časovej osi. Pri vytvorení príspevku máte možnosť označenia ľudí. Kliknite na ňu a v zozname vyhľadajte meno užívateľa, ktorý si vás pravdepodobne zablokoval. Ak ho neviete nájsť, potom ste s najväčšou pravdepodobnosťou na jeho zozname blokovaných kontaktov.

Skontrolujte si príspevky na vašej časovej osi

Ak si vás niekto zablokuje, z vašej nástenky zmiznú aj všetky jeho príspevky. Skontrolujte, či to tak naozaj je. Ak si vás daná osoba len vyhodila z priateľov, stále uvidíte jej verejné príspevky.

Pozrite si spoločných priateľov

Ďalšou overenou metódou, ako zistiť, či si vás niekto zablokoval, je vyhľadať si osobu, pri ktorej máte istotu, že sa priateľmi aj s vami a aj s osobou, u ktorej máte podozrenie, že si vás zablokovala. Ak sa následne pozriete na zoznam priateľov a nenájdete ju tam, tak máte odpoveď. Ak si vás totiž daná osoba zablokovala, tak ju neuvidíte ani medzi priateľmi vašich priateľov.

Skúste napísať správu

Ak používate aplikáciu Messenger, chatové okno s konkrétnou osobou by vám malo ostať uložené v aplikácií. V tomto prípade ide o najjednoduchší spôsob ako zistiť, či vás niekto zablokoval alebo nie. Ak si otvoríte konverzáciu a nebudete môcť na ňu odpovedať, ste zablokovaný. V chatovom okne sa zobrazí správa táto osoba je nedostupná v aplikácii Messenger.

Boli ste na facebooku zablokovaní? Takto to viete zistiť
Zdroj: PNGwing, Úprava: Vosveteit.sk

Nanešťastie dnes neexistujú aplikácie, ktoré by vám dokázali povedať kto si vás zablokoval. Takúto službu neponúka kvôli ochrane súkromia ani samotný Facebook.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close