Zo signálu, ktorý bol spojený s mimozemšťanmi, sa nakoniec vykľuli vibrácie, ktoré vytvoril nákladný kamión

Zdá sa, že Loebov tím našiel úplne niečo iné, ako tvrdil.

mimozemsky signal vytvoreny kamionom
Zdroj: Vosveteit.sk, dall·E

Astronómovia už viackrát zachytili rôzne záhadné signály, ktoré sa im nepodarilo rozlúštiť, čo sú zač. Jedným z nich je napríklad signál ASKAP J173608.2-321635, ktorého intenzita sa drastický mení, niekedy sa objavuje a potom náhle zmizne a to všetko náhodne.

Sága o mimozemských materiáloch Aviho Loeba pokračuje

Ešte v roku 2014 dopadol na zem medzihviezdny meteor a minulý rok boli jeho kúsky zozbierané z dna oceánu pri Papue Novej Guinei. Aspoň to tvrdil známy fyzik, ktorý sa volá Avi Loeb. Ten dokonca uviedol, že môže ísť o časti mimozemskej technológie.  Ešte predtým, ako ich ale objavil, v roku 2022 americkí vojenskí predstavitelia potvrdili existenciu týchto meteorov, po ktorých sa Loeb rozhodol pátrať. Tento meteor, ktorý sa rozpadol na viacero kúskov, dostal pomenovanie IM1 (resp. CNEOS 2014-01-08).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tvrdenie o mimozemskej technológii ale bolo neskôr spochybnené viacerými jeho kolegami z brandže. Vráťme sa ale späť k tomu, ako sa mu ich podarilo objaviť. Na usmernenie expedície pri hľadaní týchto úlomkov meteorov Loebov tím použil signály zvukových vĺn, ktoré vyzerali, že pochádzajú z ohnivej gule produkovanej padajúcim meteoritom.

Vedci z Johns Hopkins University sa najnovšie bližšie pozreli na „medzihviezdny signál“, ktorý Loeb použil na pomoc pri hľadaní mimozemských trosiek v oceáne a zdá sa, že, tento signál bol úplne niečo iné ako medzihviezdny signál. Niečo, čo by ste s vesmírom len ťažko spájali.

Z medzihviezdneho signálu sa vykľuli vibrácie kamiónu

Podľa výskumníkov zachytený signál boli len vibrácie z kamiónu, ktorý sa rútil po neďalekej ceste.

„Signál časom menil smery a presne sa zhodoval s cestou, ktorá prechádza popri seizmometri,“ povedal Benjamin Fernando, planetárny seizmológ z Johns Hopkins, ktorý viedol výskum.

Toto zistenie vyvoláva pochybnosti, že nájdené guľôčky sú materiálmi z meteoritu či mimozemskou technológiou.

Seizmológ Benjamin Fernando, vedúci tímu, ktorý objav oznámil, povedal, že „signál časom zmenil smer, čo presne zodpovedá ceste prechádzajúcej cez seizmograf“.

„Nielenže použili nesprávny signál, ale hľadali na nesprávnom mieste.“, hovoria výskumníci.

Meteor, ktorý Loeb pôvodne zamýšľal hľadať, s najväčšou pravdepodobnosťou pristál viac ako 160 kilometrov ďalej, hovoria výskumníci. Výskumníci došli k záveru, že materiály, ktoré sa podarilo Loebovi získať z dna oceánu boli malé, obyčajné meteority zmiešané s pozemskou kontamináciou. Inými slovami, Loeb hľadal na zlom mieste a „mimozemská technológia“, ktorú objavil, nie je žiadnou technológiou.

„Čokoľvek bolo nájdené na morskom dne, úplne nesúvisí s týmto meteorom (pozn. redakcie: IM1), bez ohľadu na to, či to bol prírodný vesmírny kameň alebo kus mimozemskej kozmickej lode – aj keď máme silné podozrenie, že to boli mimozemšťania,“ uzatvoril Fernando.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre