Zariadenia od Applu budú získavať viac aktualizácií: Prvé bezpečnostné záplaty prídu už v týchto dňoch

Apple prinesie používateľom svojich zariadení tzv. Rapid Response. Pôjde o rýchlejšie bezpečnostné aktualizácie pre rôzne druhy zariadení.

Elon-Musk_Apple
Zdroj: unsplash.com (Laurenz Heymann)

Smartfóny, tablety aj počítače od spoločnosti Apple sú známe tým, že ich výrobca si zakladá na zabezpečení. Všetky tieto zariadenia teda získavajú veľkú pozornosť zo strany výrobcu najmä pre ochranu pred najnovšími hrozbami, ktoré by mohli narušiť bezpečnosť a súkromie používateľov. Aj keď je však bezpečnosť tejto elektroniky na skutočne vysokej úrovni, tak im predsa len niečo chýbalo. Ide o funkciu, ktorá je dlhodobým štandardom pre smartfóny so systémom Android, no v zariadeniach z dielne amerického giganta sme ju zatiaľ nájsť nemohli. Rozprávame sa o bezpečnostných záplatách, ktoré znamenajú častejšie aktualizácie, no aj vyššiu úroveň bezpečnosti. A aj tie sa po novom majú objaviť vo všetkých vyššie spomenutých platformách od Applu, informuje portál androidauthority.com.

Apple prináša nové Rapid Response

Označenie Rapid Response v terminológii spoločnosti Apple možno niektorých používateľov poteší a iných zasa nie. Ako už samotný názov funkcie napovedá, ide o rýchlejšiu odozvu, ktorú spoločnosť používateľom prinesie. Táto odozva sa bude týkať práve bezpečnosti, kedy výrobca bude rýchlejšie reagovať na bezpečnostné hrozby, ktoré by sa v zariadeniach mohli vyskytnúť. Tieto aktualizácie doteraz prichádzali vo väčších balíkoch s menšou frekvenciou. To sa ale zmení, keďže zariadenia ako iPhone, iPad a počítače so systémom macOS budú získavať aktualizácie pravidelnejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
iPhone 14 Pro_kamerovy modul
Zdroj: Apple

Aktualizácie pritom budú menšie a nebudú prichádzať vo veľkých balíkoch. Ich inštalácia teda bude len otázkou chvíľky a nebudú prinášať nové funkcie. Budú sa teda týkať vyslovene len vyššieho zabezpečenia v zariadeniach od spoločnosti. Ako sa z nášho zdroja dozvedáme, prvé rýchlejšie aktualizácie, ktoré budú alternatívou pre bezpečnostné záplaty v Androidoch, prídu už v najbližších dňoch. Používatelia zariadení z dielne amerického giganta teda budú môcť evidovať menšie aktualizácie o niečo častejšie ako to bolo v minulosti.

Tieto verzie operačného systému čoskoro získajú aktualizáciu

Ako sme už uviedli, systém Rapid Response sa bude týkať operačného systému iOS, iPadOS a macOS. Zariadenia s týmito operačnými systémami teda budú môcť evidovať menšie aktualizácie, no my už teraz vieme, ktoré zariadenia Apple aktualizuje už čoskoro. Pôjde o telefóny, tablety a počítače, ktoré využívajú systém iOS 16.4.1, iPadOS 16.4.1 a macOS 13.3.1 Ventura. Najnovšia aktualizácia sa teda bude zameriavať na vyššiu bezpečnosť, keďže výrobca bude môcť svoje zariadenia aktualizovať rýchlejšie.

Apple iPhone 14 a iPhone 14 Plus_uvodny
Zdroj: Apple

Ak teda využívate zariadenie s niektorým z týchto verzií systému, aktualizáciu zrejme zaregistrujete aj vy. Už však nebudete môcť rátať s občasnými aktualizáciami, no budú prichádzať v pravidelnejších termínoch. Či ale pôjde o mesačné záplaty alebo menej časté aktualizácie však výrobca zatiaľ nešpecifikoval.

Využívate niektorý z týchto produktov od spoločnosti Apple? A myslíte si, že výrobca mal tieto aktualizácie priniesť už dávno? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre