Na túto funkciu sme dlho čakali! Do Android zavíta nová funkcia, ktorá súvisí s možnosťou spravovania zvuku

Ďalšia verzia systému Android má používateľom povoliť spravovať separátne nastavenia zvuku zvonenia a notifikácií.

android smartfon
Zdroj: rafapress / Shutterstock.com

Operačný systém Android nám umožňuje upraviť si takmer akékoľvek nastavenia, pričom nadstavby rôznych výrobcov prinášajú možnosť ešte väčšej personalizácie. Čo ale používateľom stále chýbalo a dlhé roky si to pýtali, bola možnosť oddeleného nastavenia úrovne zvuku pre zvonenie telefónu a notifikácie. Ak sme si totiž v našom smartfóne chceli stíšiť notifikácie, museli sme si rovnako aj stíšiť zvonenie a naopak. Portál gizchina.com nás však teraz informuje o tom, že nastavenia nášho smartfónu prinesú aj možnosť oddeleného spravovania úrovní zvuku, čo poteší mnohých fanúšikov. Kedy táto funkcia príde do našich smartfónov? Pozrite sa na to spolu s nami!

Používatelia si novú funkciu pýtali už v roku 2021

Ešte pred dvomi rokmi sa na používateľskom fóre pre systém Android objavilo vlákno, v ktorom si používatelia vypýtali možnosť separátneho nastavenia zvukov zvonenia a notifikácií. Dva roky však ubehli a jediná poznámka, ktorá sa k tejto funkcii dostala oznamovala, že príde v ďalších verziách operačného systému. To mohlo používateľov smartfónov aspoň trochu upokojiť, no na funkciu aj tak dlho čakali. Teraz sa však v tomto fóre objavila poznámka, že problém bol vyriešený.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android smartfon titulka
Zdroj: rafapress / shutterstock.com

Používatelia smartfónov s operačným systémom Android tak budú môcť spravovať nastavenia úrovne zvuku zvonenia pri hovore a zvuku notifikácií spravovať oddelene. Ide o významnú zmenu, ktorá určite posunie efektivitu využívania smartfónov s Androidom na novú úroveň. Používatelia doteraz využívali možnosť stíšenia zvuku notifikácií tým, že si nenastavili žiadny tón pre notifikácie. Menej šťastným riešením bolo uvedenie telefónu do tichého režimu. To ale nevyriešilo všetky naše problémy.

Funkciu pravdepodobne prinesie Android 14

Zatiaľ nie je známe, či funkciu oddelenia zvukov v smartfóne prinesie ďalšia aktualizácia Androidu 13 alebo až Android 14. Všetko však naznačuje tomu, že sa toho podujme až nová „štrnástka„, ktorá by mala prísť na verejnosť pri prezentácii už o pár dní. Novú veľkú verziu Androidu nám Google predstaví už na konferencii Google I / O, ktorá prebehne už 10. mája. Tento dátum by mal byť taktiež výrazný pre predstavenie ďalších produktov, no najm pre načrtnutie noviniek pre ďalšiu verziu Androidu.

Android 14 titulka
Zdroj: Vosveteit.sk, pngwing.com

Používatelia by sa teda k novej funkcii, ktorá by oddeľovala nastavenia úrovne zvukov, mohli dostať už o pár mesiacov. Android 14 príde medzi prvých používateľov už koncom tohto roka, teda využitie nového nastavenia je už na dosah. Veríme, že aj vám pomôže s nastavovaním vášho telefónu, keďže ide o možnosť, ktorú si používatelia pýtajú dlhodobo.

Využili by ste možnosť separátneho nastavenia zvuku pre zvonenie a notifikácie? A bude váš smartfón ešte kompatibilný s Androidom 14? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre