ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Xiaomi začalo testovať Android 14 v prvých smartfónoch: Tieto modely získajú aktualizáciu medzi prvými

Android 14 prichádza do prvých Xiaomi smartfónov v rámci beta testovania. Pozrite sa na to, o ktoré modely ide a kde je testovanie dostupné.

Android 14 má byť ďalšou veľkou aktualizáciou pre množstvo smartfónov na trhu. Telefóny, ktoré na trh prišli počas posledných dvoch rokov by mali mať aktualizáciu garantovanú, no nájdeme aj množstvo starších modelov, ktoré tvoria výnimky a Android 14 si vyskúšajú taktiež. Teraz sa ale sústredíme na čínske Xiaomi, ktoré o väčších aktualizáciách informuje v poslednej dobe častejšie. Dozvedáme sa totiž aj o aktualizácii práve na Android 14, ktorú už čínsky gigant vypúšťa medzi prvých testerov. Portál andro4all.com informuje o začiatku beta testovania pre prvé dva telefóny. A ktoré to sú si teraz prezradíme aj v našom článku.

Android 14 prichádza do prvých modelov od Xiaomi

Mnohí používatelia získajú aktualizáciu na Android 14 až koncom tohto roka. To ale neplatí pre beta testerov, ktorí už môžu testovať túto veľkú verziu operačného systému už dnes. Svoj testerský program spúšťa aj Xiaomi, pričom týmto testom aj naznačuje, ktoré telefóny získajú aktualizáciu prednostne. Tieto modely pritom budú testovať Android 14 spolu s nadstavbou MIUI 14 a cieľom tohto testu bude vychytať chyby v systéme predtým, než sa dostane na širokú verejnosť.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Xiaomi 13 Pro
Zdroj: Vosveteit.sk

Prvé telefóny, ktoré budú môcť získať Android 14, budú pochopiteľne vlajkové smartfóny s označením Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro. Model s prívlastkom Ultra sa v rámci beta testovania nebude testovať a aktualizáciu získa až neskôr. Beta testovanie zatiaľ prebieha len v Číne ale očakávame, že neskôr príde aj do ďalších regiónov. Počet testovacích miest je však obmedzený, nakoľko tieto verzie môžu byť nestabilné a výrobca nechce, aby sa takáto nestabilná verzia šírila medzi používateľmi vo veľkej miere.

Nadstavba MIUI 15 až neskôr

So systémom Android 14 sa bude spájať aj nadstavba MIUI 15. Práve modely Xiaomi 13 a Xiaomi 13 Pro by mali byť jednými z mála smartfónov, ktoré získajú Android 14 spolu s MIUI 14, teda ešte pred predstavením ďalšej verzie nadstavby. Môžeme však očakávať, že práve MIUI 15 príde na trh v čase, keď čínsky gigant začne medzi používateľmi šíriť aj Android 14. Podľa všetkého by mal byť prvým aktualizovaným telefónom model Redmi K60 Ultra v Číne a jeho globálnym ekvivalentom bude Xiaomi 13T Pro.

Android 14
Zdroj: Google

Nedočkaví používatelia sa môžu do testerského beta programu pre Android 14 prihlásiť už teraz. A aj keď zatiaľ prebieha len na území Číny, tak už čoskoro ho pravdepodobne nájdeme aj u nás. Upozorňujeme ale, že beta testovanie nie je pre každého a ak si zakladáte na stabilite systému, tak by ste nad testovaním Androidu 14 vo vašom Xiaomi ani nemali premýšľať.

Chceli by ste skúsiť testovaciu verziu systému Android 14 prednostne? Alebo preferujete stabilné verzie systému? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close