SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vylepšuje svoju aktualizačnú politiku: Používatelia smartfónov získajú viac aktualizácií!

Čínske Xiaomi má vylepšiť aktualizačnú politiku pre svoje smartfóny a prvý telefón so zmenou je už na trhu. Pozrite sa, o ktorý ide.

Aktualizácie sú bezpochyby jedným zo základných faktorov, ktoré zvažujeme pri kúpe nového telefónu. Keď si kupujeme model, ktorý je na trhu už približne rok, musíme rátať s tým, že jeho softvérová podpora bude pre nás skrátená celkovo o jednu väčšiu aktualizáciu. Čím lepšia aktualizačná politika spoločností je, tým viac aktualizácií používatelia získajú. V minulosti sme sa pokojne mohli stretnúť s tým, že náš telefón získal len jednu či dve väčšie aktualizácie Androidu alebo nadstavby a záplaty sme si užívali približne dva či tri roky. Poprední výrobcovia telefónov ako je aj Xiaomi ale pracujú na lepších podmienkach pre používateľov, a preto sa vďaka portálu andro4all.com môžeme pozrieť na novú aktualizačnú politiku čínskeho giganta.

4 aktualizácie Androidu, 5 rokov bezpečnostných aktualizácií

V súčasnosti nám čínske Xiaomi ponúka v rámci prémiových a lepších smartfónov tri veľké aktualizácie Androidu spolu so 4 rokmi bezpečnostných záplat. Lacnejšie telefóny pritom získavajú o jednu veľkú aktualizáciu Androidu menej samozrejme s kratšou garanciou získavania bezpečnostných záplat. To sa ale má už v blízkej dobe zmeniť. Prvý telefón z dielne čínskeho giganta totiž získava dlhšiu garanciu aktualizačnej podpory.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
MIUI 13_aktualizacia_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Týmto smartfónom je Redmi K60 Ultra, ktorý by sa mal na európskom trhu predávať pod označením Xiaomi 13T Pro. Práve tento telefón má v Číne získať až 4 veľké aktualizácie Androidu. Z verzie Android 13 teda podľa všetkého prejde až na verziu Android 17. Rovnako sa môžeme tešiť aj na dlhšiu podporu pre bezpečnostné aktualizácie. Tie bude získavať až do roku 2028. Čínsky výrobca smartfónov sa takto radí medzi výrobcov s lepšou softvérovou podporou ako väčšina konkurencie.

Nasledovať budú aj ďalšie smartfóny od Xiaomi

Svoju softvérovú podporu naposledy spoločnosť predĺžila pred dvoma rokmi pri predstavení modelov zo série Xiaomi 11T. Práve tieto modely získali garanciu troch veľkých aktualizácií Androidu a štyroch rokov bezpečnostných záplat. Popredný výrobca telefónov po dvoch rokoch opäť zmenil stratégiu a nové modely budeme pravdepodobne používať ešte dlhšie. Ukončenie softvérovej podpory pre nové aktualizácie teda pre nás už zrejme nebude dôvodom, prečo by sme mali siahnuť po novom telefóne.

MIUI 13_aktualizacia_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Dobrou správou je, že Xiaomi týmto krokom dobieha aj giganta v oblasti Androidov, ktorým je Samsung. Aj Samsung pritom ponúka podobnú aktualizačnú politiku, vďaka ktorej si získal množstvo fanúšikov. Ak teda Xiaomi ešte zapracuje aj na pravidelnosti aktualizácií aj pre staršie modely, tak na trhu bude patriť medzi špičku aj v tejto oblasti.

Čo poviete na tento krok zo strany Xiaomi? Využili by ste jeden telefón aj päť rokov po jeho kúpe, ak by disponoval aktualizáciami? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close